ماجرای نوجوان ۱۵ ساله و نجات دو زن ایذه‌ای از دل آتش

ماجرای نوجوان ۱۵ ساله و نجات دو زن ایذه‌ای از دل آتش

اخیرا علی لندی، نوجوان ۱۵ ساله ایذه ای، جان خودش را به خطر انداخته و دو زن را از دل آتش به بیرون کشیده است. او اکنون در شرایط ناپایدار در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان بستری است.
کد خبر: ۹۸۵۵۸
بازدید : ۴۶۵۲
۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
فرادید| حادثه آتش سوزی که روز‌های گذشته در شهر ایذه استان خوزستان رخ داد، سبب سوختگی شدید دو خانم و یک پسر شد. در این میان نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای که برای نجات جان دو زن به دل آتش زده بود، بیش از نجات یافتگان دیگر دچار سوختگی شده و در بیمارستان اصفهان بستری است.  

به گزارش فرادید؛ غروب پنجشنبه، هفته گذشته بود که صدای جیغ و داد از خانه یک پیرزن و دخترش در ایذه شنیده شد. در این ماجرا زن مسن ۸۰ ساله و دختر میان سال اش قصد آشپزی با یک پیک نیک را داشته اند که ناگهان پیک نیک شعله ور می‌شود و صورت دو زن را می‌سوزاند.

افتادن آتش به جان دو زن و بلند شدن صدای جیغ و دادشان باعث آشفتگی دیگر همسایگان که در یک مجتمع آپارتمانی بوده اند، شد.

در میان همسایگان، اما علی که در خانه خاله اش مهمان بوده، بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
 
تلاش‌های پسرخاله و دخترخاله اش برای مانع شدن از رفتن او بی اثر است و درنهایت علی خود را به خانه آن‌ها می‌رساند.

ماجرای نجات جان دو زن توسط نوجوان ۱۵ ساله
فرشته نجات ۱۵ ساله 

علی لندی، نوجوان ۱۵ ساله ایذه ای، عصر روز حادثه در خانه خاله اش مهمان بوده که صدای جیغ و داد دو زن در همسایگی خانه خاله را می‌شنود.  

او بلافاصله وارد خانه آن‌ها شده و پیک نیکی که سبب حریق پیرزن و زن میان سال شده را به سمت تراسی که باز بوده می‌اندازد. اما حین انجام این کار گاز مایع پیک نیک روی علی می‌ریزد و سبب حریق صورت و بدن او می‌شود.

 پس از این حادثه همسایه بالایی هم بالای سر دو زن حاضر شده و پتویی را به قصد خاموش کردن آتش آن دو، روی صورتشان می‌اندازد.

سپس پسرخاله و دخترخاله علی هم برای خاموش کردن او دوش حمام را باز کرده و درنهایت او را خاموش می‌کنند. اما این خاموش شدن دیر اتفاق می‌افتد و بدن علی دچار سوختگی شدید می‌شود.

مدتی بعد هم با تماس‌های مردمی ماموران آتش نشانی در محل حادثه حاضر شده و پیک نیک را خاموش می‌کنند.

سپس هم اورژانس شهر ایذه در آن جا حاضر شده و علی را به بیمارستان سوانح سوختگی طالقان اهواز می‌رسانند. اما به دلیل اینکه سوختگی او بالای ۹۰ درصد بوده به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان اعزام می‌شود.

او اکنون در شرایط ناپایدار در بخش مراقبت‌های ویژه ICU این بیمارستان بستری است. بااین حال پزشکان معالج علی گفته اند که منتظر هستند تا او به شرایط پایدار برسد تا بتوانند عمل‌های جراحی را آغاز کنند.

پدر علی از پسرش پرسیده که چرا این کار را کرده است؟ او در پاسخ گفته «وقتی دیدم آن دو خانم دارند جیغ می‌زنند و کسی نیست کمک‌شان کند نتوانستم خودم را کنترل کنم. پیک‌نیک را که خیلی داغ بود هر طور بود برداشتم تا از آن دو نفر دور کنم تا بیشتر از این نسوزند».

همچنین دو زن دیگر هم یکی از آن‌ها که زنی میان‌سال بود، درصد سوختگی کمتری داشته و به‌صورت سرپایی مداوا شده است. اما زن مسن که ۸۰ سال داشت با درصد سوختگی حدود ۵۰ درصد به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل شد. در آن جا هم به دلیل جراحات شدید درگذشت.


قهرمان فضای مجازی

پس از این اتفاق آوازه قهرمانی نوجوان ۱۵ ساله در فضای مجازی پیچید و کاربران به نیکی از او یاد می‌کنند. برخی از کاربران هم خواستار درج این فداکاری در کتب درسی شده اند.

پدر علی که کارمند اداره اصناف است، دچار مشکلات مالی است. همچنین به دلیل بستری شدن پسرش در بیمارستان هزینه‌های زیادی را تقبل کرده، به همین دلیل در شبکه‌های اجتماعی پویشی به راه افتاده و کاربران خواستار کمک مالی مسئولان به این پدر شده اند.

همچنین تعدادی از کاربران ایذه‌ای به حوادثی که طی روز‌های گذشته در این شهر اتفاق افتاده اشاره کرده و گفته اند که در اینجا اتفاقات تلخ بسیاری میفتد، اما در میان این تلخی‌ها فرشتگانی، چون علی لندی هم هستند تا به همه نشان دهند می‌توان در هر سنی انسان بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین