قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

قیمت بیت کوین، امروز اول مهرماه با ۳.۵۴ درصد افزایش نرخ به ۴۳,۵۵۶ دلار معادل ۱,۲۱۹,۱۰۲,۲۰۵ تومان رسید.
کد خبر: ۹۸۸۲۷
بازدید : ۵۹۸۱
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
فرادید| بیت کوین بالاخره در مدار صعودی قرار گرفت. امروز اول مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۳.۵۴ درصد به ۴۳,۵۵۶ دلار معادل ۱,۲۱۹,۱۰۲,۲۰۵ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۲.۸۲ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۲ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

بیت کوین پس از سقوط به زیر ۴۰،۰۰۰ دلار، اوایل امروز بهبود تدریجی را آغاز کرده است. پس از آنکه قیمت بیت کوین برای اولین بار از آگوست (مرداد) به کمتر از ۴۰،۰۰۰ دلار کاهش یافت و انتقادات بیشتری را از سوی نهاد‌های نظارتی مالی دریافت کرد، بیت کوین موفق شد به سطح ۴۳،۰۰۰ دلار بازگردد.

اوایل امروز، بیت کوین پس از یک کاهش کوتاه مدت ۳/۲ درصدی و رسیدن به ۳۹،۶۲۵ دلار، به سطح ۴۳۰۰۰ دلار بازگشت. مایکل ون‌دپوپ، تحلیلگر برجسته ارز‌های دیجیتال عقیده دارد وقتی قیمت بیت‌کوین از ۲۸ هزار دلار به ۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد احتمال اصلاح ۲۵ درصدی در این ماه زیاد بود.

بازار از زمان شروع روند صعودی از ۲۸ هزار دلار به صورت شارپی تا ۵۲ هزار دلار رشد کرد و این اصلاح محتمل بود.
ین کارشناس فکر می‌کند این افت‌ها فرصتی برای خرید‌های جدید است. بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ بیت‌کوین حدود ۱۰ درصد در یک هفته گذشته ریزش کرده است.

ریزش بیت‌کوین باعث شد که حدود ۲۰۰ میلیون دلار از ارزش بازار رمزارز‌ها کاسته شود. برخی از کارشناسان عقیده دارند بر اساس سیر تاریخی بیت‌کوین شرایطی مشابه سالب ۲۰۱۴ دارد و احتمال ریزش این ارز تا محدوده ۲۰ هزار دلار کم نیست.

این معامله‌گر با نام مستعار dave the wave به ۷۷ هزار دنبال‌کننده خود گفت: روند قیمتی فعلی بیت‌کوین مشابه سال ۲۰۱۴ است. زمانی بیت‌کوین از ۹۸۸ دلار تا ۱۶۰ دلار ریزش کرد. البته این معامله‌گر گفته این بدترین سناریو برای بازار است.

به گزارش فرادید؛ از طرفی الگوی صلیب تشکیل شده توسط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۵۰ روزه نشان‌دهنده یک سیگنال صعودی است و احتمالا خریداران در آینده تجمع می‌کنند.

نباید از این نکته غافل شد که قیمت بیت کوین پس از اعلام فدرال کمی تغییر کرد و در حدود ۴۳ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شد. احتمالاً این نشان می‌دهد که معامله گران هنوز متقاعد نشده اند که فدرال رزرو به این زودی‌ها سخت گیری خواهد کرد.

بسیاری از سرمایه گذاران ارز‌های رمزنگاری شده حدس می‌زنند که «کاهش کمی» یا QE می‌تواند دلار را تضعیف کرده و ارزش بیت کوین را افزایش دهد. بیت کوین همچنان در وال استریت به عنوان یک دارایی سوداگرانه تلقی می‌شود و شرط این است که سرمایه گذاران بیشتری مجبور شوند به دنبال سرمایه گذاری‌هایی مانند QE - شیوه چاپ پول برای تحریک بازار - بازده بازار‌های اوراق قرضه سنتی را سرکوب کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار آمریکا روز دوشنبه گفت بیت‌کوین هیچ تفاوتی با سایر دارایی‌ها ندارد.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین