فرادید | صفحه نخست - سلامت
خشکی لب و چند روش خانگی برای درمان آن
هیچ چیز بیشتر از لبخندی زیبا روی صورت جلب توجه نمی‌کند. بسیاری از خانم‌ها برای جذابیت بیشتر لب ها، از رژ لب استفاده می‌کنند در حالی که می‌شود با روش‌های طبیعی به لب‌ها رنگ و درخشش خاصی داد.
فرمول غذایی برای مقابله با بیماری قلبی
اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان یکی از بهترین تغییراتی است که می‌توانید در زندگی خود ایجاد کنید.
تسکین پا درد در سه سوت!
فقط کسانی که ماساژ پا را امتحان کرده باشند، می‌دانند که میان ماساژ دادن و ندادن پا‌ها تفاوت از زمین تا آسمان است! به همین خاطر هم ما تمرکزمان را روی ارائه روش‌های ماساژدادن پا‌ها گذاشته ایم و سعی داریم تمام زیروبم‌های لازم را به شما یاد بدهیم تا شما هم از این کار لذت ببرید و انرژی از دست رفته را به پا‌های تان برگردانید. برای این کار احتیاج به وسایل اولیه و دانستن نکات لازم دارید.
محققان دریافته‌اند که لب گزیدن جلوی فرزندان و پنهان کردن احساسات می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند و اگر والدین هنگام افسردگی، استرس یا عصبانیت، واکنش خود را نشان دهند، فرزندانشان روابط بهتری با آن‌ها پیدا خواهند کرد.
مقابله با ام اس با آسپرین
مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی پاسخ غیر متعارفی به سیستم عصبی مرکزی (CNS) می‌دهد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز، نخاع و اعصاب بینایی است.
راه رفتن آهسته و کند فقط حاکی از میزان خطر مرگ زودرس نیست بلکه از سن بیولوژییک طبیعی انسان حکایت می‌کند. اگر سرعت راه رفتن انسان کاهش یابد، این نشانه آن است که دچار مشکلاتی در رابطه با وضع سلامتی خود است.
فواید شکلات تلخ
شکلات تلخ دارای فلاونول است. فلاونول‌ها اسید‌هایی هستند که به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کنند. خیلی از افراد آن را به رژیم غذایی‌شان اضافه می‌کنند تا به کمک آن سطح اضطراب خود را کاهش دهند.
راه ساده برای کاهش خطر سرطان
چرا چاقی خطر سرطان دارد؟
دکتر لئو کارلین از موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا در بیتسون گفت: "هرچند می‌دانیم که چاقی مفرط خطر ابتلا به ۱۳ نوع متفاوت سرطان را بالا می‌برد، هنوز مکانیسم بنیادی آن را درست درک نمی‌کنیم. "
ازدواج با ریسک بالا
یک متخصص ژنتیک از مخاطرات پزشکی وصلت‌های خانوادگی می‌گوید
گاهی این بیماری‌های ژنتیکی چنان ناتوان‌کننده است که نه تنها هزینه بسیاری به خانواده فرد بیمار و همچنین نظام سلامت جامعه وارد می‌کند بلکه در بسیاری از موارد درمان پذیر نیستند و زندگی سختی را به بیمار و خانواده او تحمیل می‌کنند.
فلوشیپ جراحی سرطان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از انجام روش‌های جدید اثربخشی 10 برابری داروی شیمی درمانی در شیراز برای اولین بار در کشور خبر داد.
از هر دوازده کودک، یک کودک به طور مداوم صدا‌هایی می‌شنود که در حقیقت وجود ندارد. این صدا‌ها گاهی به آن‌ها می‌گویند موجوداتی بی‌ارزش و بی‌مقدار هستند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های غیر واگیر مهم‌ترین معضل نظام سلامت در بسیاری از کشور‌های جهان و از جمله ایران محسوب می‌شوند.
راز «بختک» چیست؟
ممکن است بار‌ها برایتان اتفاق افتاده باشد که نیمه شب از خواب بیدار شوید و احساس کنید جسمی روی بدنتان سنگینی می‌کند و نتوانید حرکت کرده یا فریاد بزنید. این پدیده رایج «فلج خواب» نام دارد.
آیا اعتیاد به روابط جنسی واقعا بیماری است؟
نظریه پزشکان درباره علاقه و رفتار جنسی زیاد
از مارک توین، نویسنده آمریکایی بارها نقل شده که گفته ترک سیگار برایش آسان بوده چرا که او ۱۰۰ بار این کار را انجام داده است. این نویسنده اما به علت سرطان ریه درگذشت. ما موجودیت به موادی مثل نیکوتین، الکل و دیگر مخدرات و آسیب‌های ناشی از آن را در جامعه می‌پذیریم. اما وقتی حرف از اعتیاد به روابط جنسی در میان می‌آید، برخی کارشناسان آن را به عنوان یک پدیده واقعی نمی‌پذیرند.
    صفحه  از ۳۰
پرطرفدار