فرادید | صفحه نخست - سبک زندگی

Faradeed | فرادید اخبار

اینفوگرافی/ پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم

مهارت‌های سنتی (مهندسی، برنامه نویسی، حسابداری، تخصص و غیره) به سادگی قابل اندازه گیری و مناسب کار هستند. مشکل این است که همه مهارت‌ها دائمی نیستند. برخی از مهارت‌ها برای مدتی ارزشمند هستند و سپس با پیشرفت تکنولوژی و انجام بهتر کار‌های خاص منسوخ می‌شوند.

اینفوگرافی/ چگونه منظم باشیم؟

یک استراتژ‌ی که بسیاری از افراد منظم از آن استفاده می‌کنند کار کردن با دفتر یادداشت است. این دفتر یادداشت گزیده‌ای از افکار و کار‌هایی است که می‌خواهید در طول روز انجام بدهید.

۶ کاربرد جالب فویل آلومینیمی که نمی‌دانستید!

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تکه فویل تا شده را برداشته و پشت مودم قرار دهید؛ با این کار همه سیگنال‌هایی که راه اشتباه می‌رفتند برمی گردند و در جهت درست ارسال می‌شوند و سیگنال شما بسیار قوی‌تر خواهد شد.
چرا اخبار دروغ را می‌پذیریم؟

چرا اخبار دروغ را می‌پذیریم؟

جهالت و تجددگرایی سطحی از عوامل و مؤلفه‌های دروغ‌پذیری و «فرقه‌گرایی سیاسی» از پیامد‌های آن است. سیاهی‌لشکر جناح‌ها و گروه‌های سیاسی در فضای مجازی، باید از منظر تحقیر یا کینه نگریسته شوند.

۸ میان‌وعده کم‌کالری برای کاهش وزن

لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را می‌توانید همراه با نان سبوس‌دار و یا سیب مصرف کنید. این میان وعده دارای ۹۰ کالری و ۲ میلی گرم سدیم است.
تست روانشناسی

شخصیت شناسی با فصل‌های سال

اگر فصل تابستان را دوست دارید؛ شما همیشه می‌خواهید کار‌های جدید انجام دهید، یاد بگیرید و انرژی کافی برای جستجوی ماجرا‌های روزانه دارید. گاهی اوقات می‌توانید از کار‌های عادی روزمره خود متنفر باشید و کمی بی ثبات باشید.

۷ پیشنهادعالی برای انتخاب بهترین قهوه

اگر هنوز نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید و گاهی قهوه را با شیر و گاهی بدون شیر می‌نوشید با انتخاب حد متوسط طعم نهفته اصیل قهوه را همراه با طعم تلخ‌تر قهوه برشته هم‌زمان خواهید داشت.
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟

خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟

خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟ از دیدگاه باندورا، خودکارآمدی باوری است که شخص به قابلیت‌های خود برای سازمان‌دهی و اجرای اقدامات لازم در موقعیت‌های پیش رو دارد. به عبارت دیگر، خودکارآمدی ایمان شخص به توانایی‌های خود برای موفقیت در یک موقعیت مشخص است. باندورا چنین ایمانی را عامل تعیین‌کننده‌ی طرز فکر، نحوه‌ی رفتار و احساسات مردم می‌داند.

اینفوگرافی/ چگونه از پتانسیل‌مان برای رسیدن به هدف استفاده کنیم؟

برای استفاده از تمامی پتانسیل‌ها، عوامل زیادی وجود دارد که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم و کیفیت فعالیت‌هایی را که به منظور دست‌یابی به اهداف انجام می‌گیرد، به حداکثر برسانیم. برای یافتن این عوامل، قبل از هر کاری باید ارزیابی مختصری از خود داشته باشیم. در ادامه‌ی مقاله قصد داریم با کلید دست‌یابی به این عوامل مهم اشاره کنیم.

اینفوگرافی/ بهترین راه‌ها برای افزایش تمرکز

همه‌ی ما دوست داریم در کاری که انجام می‌دهیم بهترین باشیم و توانایی‌های خود را در بالاترین سطح ارائه بدهیم. ولی همیشه عواملی مانند افکار، احساسات گوناگون و صدا‌های مزاحم وجود دارند و نمی‌گذارند روی کارمان تمرکز کنیم. گاهی نیز برای افزایش تمرکز، دست‌به‌دامانِ دارو‌ها و روش‌های درمانی می‌شویم. باید بدانید تمرکز در کار، مهارتی است که با تمرین می‌توان به آن دست یافت. در این اینفوگرافی به‌طور مختصر توضیح می‌دهیم تمرکز چیست و بهترین روش‌های افزایش تمرکز کدام‌اند.

اینفوگرافی/ چطور از استرس، خشم، اضطراب و غمِ ناگزیر، بگریزیم؟

بسیاری از چالش‌های روزمره ما به دلیل همه‌گیری و پیامد‌هایی که همه‌گیری برای اقتصاد و اجتماع داشته است، تشدید شده‌اند. به‌ویژه، آن‌هایی که دچار تنگنا‌های اقتصادی و مالی هستند، بیمار هستند یا مسئولیت‌ِ مراقبت از دیگران را برعهده دارند، ممکن است احساس کنند که هیچ روزنۀ امیدی برای‌شان وجود ندارد.