فرادید | صفحه نخست - فوتبال
همه عادت‌های کارلوس کی‌روش؛ از علاقه به دوغ تا سحرخیز بودن
"در موزامبیک، از مار بیشتر از شیر می‌ترسیدیم"
سرمربی سابق تیم ملی عادت‌ها و سبک زندگی جالبی داشته است که چندان به آن پرداخته نشد.
کی‌روش؛ مرد خداحافظی‌های تلخ
شاید به همین دلیل هم باشد که کی‌روش این روزها ترمز بریده و رفتارهای غیرقابل کنترل از خودش نشان می‌دهد. او به این شیوه، به سنت همیشگی‌اش مبنی بر خداحافظی‌های تلخ و پرتنش با تمام موقعیت‌های شغلی‌اش بازگشته است.
خوزه مورینیو؛ آقای خاص در مسیر فراموشخانه
نخستین کسی که از «پایان عصر طلایی مورینیو» دم زد، یوهان کرویف بزرگ بود. او در اواسط فصل ۲۰۱۲ صریحا گفت که عصر طلایی مورینیو سپری شده و او دیگر نمی‌تواند موفقیت‌های سابقش را تکرار کند.
رونالدو به خاطر فرار مالیاتی بزرگ به دادگاه می‌رود
همان‌طور که در فوتبال، بازیکن‌سالاری به وجود آمده و یکی از دغدغه‌های مربیان تیم‌های مختلف، مقابله با فوتبالیست‌هایی است که خود را برتر از تیم‌ها می‌دد.انند، در صداوسیما نیز معضل «مجری‌سالاری» وجود دارد
لوکا مودریچ؛ طلسم شکنی پس از ۱۰ سال
پایان سلطنت مسی و رونالدو
از همان موقع همه خودشان را برای پایان سلطه ١٠ ساله آن‌ها و کسب جایزه مرد سال فوتبال جهان توسط یک ستاره دیگر آماده کردند. در چنین شرایطی وقتی کرواسی با عملکرد درخشان لوکا مودریچ به فینال جام‌جهانی رسید و جایزه بهترین بازیکن جام هم به این هافبک خلاق کروات تعلق گرفت، قابل پیش‌بینی بود که جایزه به این پسر بی‌حاشیه کروات خواهد رسید.
مسوت اوزیل؛ خداحافظی تلخ از آلمان
یکشنبه شب برای فوتبال ملی آلمان حتی از روز شکست مقابل کره جنوبی و حذف از جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در دور گروهی نیز تلخ‌تر بود.
کیلین‌ام‌باپه؛ پدیده جوان جام جهانی روسیه
کیلین ام‌باپه «Kylian Mbappé» زاده ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸، بازیکن فوتبال اهل فرانسه است. کیلین ۱۹ ساله، دومین فوتبالیست نوجوان تاریخ است که موجب برد تیم اش (فرانسه) در مقابل کرواسی شد و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را بالای سرش گرفت.
تیم داوری ایران مسابقه حساس رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ بین انگلیس و بلژیک را قضاوت می‌کند.
نیمار؛ ناکام بزرگ جام جهانی
نیمار، بازیکنی که عاشقان برزیلی به او دل بسته بودند تا روی سینه تیمشان یک ستاره دیگر بنشاند، در مأموریتش ناکام ماند. نه ساق هنرمندش و نه سبک تئاتری بازی‌اش، هیچ‌کدام مانع از حذف برزیل در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ برابر بلژیک نشد.
کاسپیر اشمایکل؛ ستاره دانمارک در جام جهانی
اگرچه ضرب‌المثل «پسر کو ندارد نشان از پدر» مخصوص به ایرانی‌هاست، اما حالا دانمارکی‌ها بیشتر از هر مردمان دیگری در دنیا معنای آن را احساس می‌کنند. بحث بر سر کاسپر اشمایکل، فرزند شایسته پیتر اشمایکل است که بعد از دیدار کرواسی و دانمارک حالا همه جا بحث بر سر نمایش خیره‌کننده اوست.
کارلوس کیروش: برای باختن متولد نشده‌ام
تردیدی نیست که آقای کارلوس کی‌روش تحولاتی تاریخی در ساختار و کیفیت تیم ملی فوتبال ایران به وجود آورده است. درخشش خیره‌کننده این تیم در جام جهانی ٢٠١٨ موید این تحول شگرف است. پیش از این نیز، قرارگرفتن تیم ملی فوتبال ایران در سید ٣ مسابقات، حاکی از حرکت کیفی تیم ساخته او از سطح ٤ فوتبال به سطح ٣ فوتبال جهان بود. این موفقیت مرهون و مدیون تلاش‌های کی‌روش بوده است.
فرهاد مجیدی امشب به عنوان کارشناس بازی ایران - پرتغال به برنامه عادل فردوسی‌پور خواهد رفت.
علیرضا بیرانوند؛ از رفتگری تا شماره یک تیم ملی
اشپیگل، نشریه مشهور آلمانی در مطلبی مفصل به زندگی عجیب بیرانوند دروازه بان ایران پرداخته بود. درخشش علیرضا مقابل اسپانیا خواندن آن را بیش از پیش جذاب می‌کند.
تشویق و سر و صدای هواداران ایرانی جلو هتل تیم ملی فوتبال پرتغال واکنش کریستیانو رونالدو را به دنبال داشت. تیم ملی فوتبال ایران برای تاریخ‌سازی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باید بتواند پرتغال را با ستاره سرشناس خود از پیش رو بر دارد.
    صفحه  از ۱۲
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار