قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۴

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۴

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۴ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۰۸ دلار و ۸۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۹۷۷
بازدید : ۴۳۲۰
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۲

فرادید| موقیعت طلا در ۲۴ ساعت گذشته و همزمان با تعطیلات کریسمس در کانال ۱۸۰۰ دلار ثابت است. امروز ۴ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۸۰۸ دلار و ۸۹ سنت رسیده است.

در معاملات کم حجم دیروز و در آستانه تعطیلات کریسمس قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود هرچند که افزایش اشتها برای ریسک پذیری موجب شد تا رشد قیمت محدود باشد.

اکثر تحلیلگران وال استریت خاطرنشان کردند که طلا دوره فصلی قوی را شروع می‌کند، اما دو هفته آینده به دلیل حجم اندک معاملات، نوسان فوق العاده بالایی وجود خواهد داشت. بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر دفاترشان را پیش از تعطیلات سال نو برای امسال بسته اند.

مایکل لانگفورد، مدیر موسسه مشورتی ایرگاید گفت، معاملات کم حجم و خرید‌های قبل کریسمس موجب شد تا قیمت طلا در بالای ۱۸۰۰ دلار باقی بماند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۹ نفر معادل ۶۹ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند و به همین میزان نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد، ۶۳۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۳۴۳ نفر معادل ۵۴ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۳۴ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۶۱ نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

جیووانی استانوو تحلیلگر موسسه یو بی اس گفت: «در حال حاضر اصلی‌ترین عاملی که قیمت طلا را در بالای ۱۸۰۰ دلار نگه داشته افزایش انتظارات تورمی در آمریکاست.» تداوم خوش بینی به روند افزایشی قیمت طلا در حالی مشاهده شد که این فلز ارزشمند معاملات هفته گذشته را در بالای ۱۸۰۰ دلار به پایان رساند و نسبتا در مقایسه با هفته پیش از آن تغییری نداشت.

به گزارش فرادید؛ اکثر تحلیلگران به طلا در کوتاه مدت خوش بین هستند، زیرا دسامبر و نخستین ماه‌های سال نو از نظر فصلی دوره‌های قوی برای این فلز ارزشمند هستند. نیکولاس فراپل تحلیلگر موسسه‌ای بی سی بولیون گفت: «به رغم انتظارات در مورد انقباضی شدن سیاست پولی، ریسک‌های ژئوپلتیک سبب شده تا قیمت طلا همچنان افزایشی باقی بماند.»

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "بلو لاین فیوچرز" اظهار کرد: در ۹ سال از ۱۰ سال گذشته می‌توانستید با خرید طلا در آخرین روز معامله پیش از کریسمس و فروش آن تا ۱۱ ژانویه سود کنید. همیشه ابهام زیادی در ابتدای سال وجود دارد بنابراین شاید سرمایه گذاران احساس راحتی بیشتری می‌کنند که طلای بیشتری را نگه دارند.

اما همه تحلیلگران به طلا در کوتاه مدت خوش بین نیستند. دیوید میدن، تحلیلگر بازار شرکت "اکوئیتی کیپتال" می‌گوید اگرچه طلا فضا برای صعود ملایم در هفته جاری دارد، اما با قوی ماندن دلار، خوش بین بودن دشوار است.

دلار به بالاتر از رکورد نوامبر صعود نکرده است، اما همچنان در مسیر صعودی قرار دارد و این مسئله روی قیمت طلا تاثیر منفی می‌گذارد. وقتی که بانک مرکزی آمریکا به دنبال سه دور افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده است، مایل نخواهم بود دلار آمریکا را بفروشم.

کریستوفر وِکیو، استراتژیست ارشد بازار در شرکت دیلی فارکس هم به کیتکونیوز گفت: درباره طلا در کوتاه مدت نظر خنثی دارد، اما وی نسبت به این فلز ارزشمند خوش بین نیست. طلا فاقد اخبار بنیادینی است که قیمت‌ها را به شکل پایدار بالاتر ببرد. اکنون که فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده است، بازده واقعی باید افزایش پیدا کند و این اتفاق برای قیمت طلا منفی خواهد بود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه