قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۶ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۹۰۵
بازدید : ۱۶۳
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۷

فرادید| طلا همچنان در کانال ۱۸۰۰ قرار دارد. امروز ۲۶ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۰.۴۵ درصد به ۱۸۱۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.

قیمت طلا در اوایل معاملات روز جمعه آمریکا کاهش یافت و به کمترین میزان در ۱۳ هفته گذشته رسید.

به گزارش فرادید؛ طلا و نقره تحت تاثیر عوامل تکنیکال بازار‌های آتی در میان نمودار‌های کوتاه مدت کاملا نزولی قرار گرفته‌اند و نظرسنجی بازار طلا کاهش قیمت طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار در هفته آینده را نشان داده است.

بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خود را در حدود یک سال گذشته مشاهده می‌کند. طبق آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، با کاهش احساسات در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران خرد، ممکن است قیمت، هفته آینده خیلی بهتر نشود.

اگرچه سرمایه‌گذاران خرد در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند، اما احساسات نسبت به هفته گذشته که ۶۱ درصد صعودی بودند، به شدت کاهش یافته‌بود.

همزمان با افزایش ارزش دلار آمریکا، بسیاری از تحلیلگران گفتند که افزایش بازده اوراق قرضه نیز بر این فلز گرانبها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex نیز خاطرنشان کرد که اندیکاتور‌های مومنتوم اندکی کششی به نظر می‌رسند. با این حال، او تغییر حرکت را در کوتاه مدت نمی‌بیند. وی افزود که می‌تواند شاهد کاهش قیمت طلا به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس در هفته آینده باشد.

او گفت: «افزایش نرخ‌ها علیرغم قرائت تورم ثابت، طلا را در حالت تدافعی نگه می‌دارد».

دارین نیوسام، رئیس بخش تحلیلی دارین نیوسام گفت: به قول قدیمی ها، بازار‌ها می‌توانند بیش از آنچه که بسیاری از ما می‌توانیم، در منطقه بیش از حد خرید و فروش بیش از حد باقی بمانند.  علاوه بر این، قانون شماره ۶ نیوسام به ما می‌گوید که تحلیل بنیادی در نهایت برنده می‌شوند” و اصول بنیادی دلار آمریکا صعودی باقی می‌مانند. 

کاهش این هفته طلا، قوی‌ترین درصد کاهش در چهار هفته بود که ۳.۸۷ درصد از دست داد. در چهار هفته گذشته، یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا، تقویت دلار بوده است. ارزش دلار در۶ هفته اخیر متوالی افزایش یافته است. در چهار هفته معاملاتی گذشته، ارزش دلار آمریکا ۴.۱۵ درصد افزایش یافته است. این بدان معناست که قدرت دلار کمتر از نیمی از کاهش قیمت طلا را به خود اختصاص داده است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه