ادارات و مدارس کدام استان‌ها امروز ۴ خرداد تعطیل شد؟

ادارات و مدارس کدام استان‌ها امروز ۴ خرداد تعطیل شد؟

پیش بینی دستگاه‌ها از آلودگی امروز این است که نسبت به امروز غلظت آلودگی بسیار کمتر است، اما هوای همچنان بسیار ناسالم است و از همین رو چهارشنبه کلیه مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران تعطیل خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۷۱۸۵
بازدید : ۱۹۹
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۴

دبیر کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان گفت: همه مقاطع تحصیلی و ادارات خوزستان، به دلیل تداوم پدیده گرد و غبار، در روز چهارشنبه تعطیل هستند.

محمدجواد اشرفی شامگاه سه شنبه اظهار کرد: همه مقاطع تحصیلی تعطیل، اما امتحانات هماهنگ کشوری پایه دوازدهم برقرار است. وی افزود: کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان این تصمیم را به دلیل ادامه گرد و غبار شدید اتخاذ کرده است.

به گفته وی، این تعطیلی شامل مراکز امدادی، درمانی و بهداشتی و بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی نمی‌شود.

گرد و غبار شدید که از عصر روز دوشنبه از کانون‌های کشور عراق وارد خوزستان شده تعطیلی سراسری مدارس و ادارات استان را در روز سه شنبه به دنبال داشت. غلظت گرد و غبار در حمیدیه در ساعت ۲۰ دیروز به ۱۰ هزار، در اهواز به هفت هزار و ۱۴۳، در شادگان به هشت هزار و ۳۳۵ و شوشتر به پنج هزار میکروگرم برمترمکعب رسید.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش بینی کرده است: فرونشینی گرد و خاک انتقالی از کشور عراق که سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در اغلب نقاط استان شده است تا اواخر وقت چهارشنبه با شدت ضعف ادامه خواهد داشت.

همچنین تا روز پنجشنبه وزش باد به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی متوسط تا شدید خواهد بود و احتمال برخاستن گرد و خاک محلی نیز در این مناطق وجود دارد.

پیش از این نیز، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان در پی گرد و غبار شدید روز ۲۷ اردیبهشت مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات سراسر استان را تعطیل اعلام کرد و روز ۲۸ اردیبهشت امتحانات مدارس هفت شهرستان شمالی (به جز پایه نهم) را لغو کرده و ۲ ساعت دورکاری برای ادارات در نظر گرفت.

تهران تعطیل شد

محسن منصوری استاندار تهران گفت: بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، امروز چهارشنبه ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران فردا تعطیل شد، اما بانک‌ها تعطیل نیستند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی گفت: اصل بر توجه به سلامتی مردم است و درباره تأخیر در اعلام زمان تعطیلی‌ها باید توضیحاتی ارائه دهم، این که بعضا مردم در پی این تأخیر‌ها دچار مشکلاتی شده اند باید از آن‌ها از کنیم.

استاندار تهران ادامه داد: پیش بینی دستگاه‌ها از آلودگی امروز این است که نسبت به امروز غلظت آلودگی بسیار کمتر است، اما هوای همچنان بسیار ناسالم است و از همین رو چهارشنبه کلیه مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران تعطیل خواهد بود.

منصوری در پاسخ به پرسش تعطیلی بانک‌ها در استان تهران، خاطرنشان کرد: البته که تعطیلی بانک‌ها به دلیل خدمات رسان بودن آنهامنطقی نیست، اما پیشنهاد می‌شود که حضور کارمندان و پرنسل در بانک‌ها کاهش یابد و مدیران به این مضوع نیز توجه کنند.

وی درباره تعطیلی در استان البرز نیز شرایط به گونه استان تهران است و امروز چهارشنبه ادارات، مدارس و دانشگاه‌های این استان نیز تعطیل هستند.

ادارات و دانشگاه‌های کیش تعطیل شد

با افزایش غلظت گرد و غبار در سطح جزیره کیش، کلیه ادارات، نهادها، سازمان، شرکت‌های تابعه، بانک ها، بیمه ها، تالار بورس، دانشگاه و مدارس “به جز مقاطعی که امتحان نهایی و هماهنگ دارند” روز چهارشنبه، چهارم خرداد، تعطیل است.

ستاد مدیریت بحران کیش وضعیت این جزیره از لحاظ شاخص آلودگی هوا را در سطح نارنجی اعلام کرد. با توجه به افزایش غلظت گرد وغبار و ریزگرد‌ها و ایجاد شرایط کاهش کیفیت هوا، افزایش شاخص‌های آلودگی نزدیک به ۱۵۰ رسیده است.

طبق اعلام هواشناسی کیش، از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز آسمان کیش شاهد ورود گرد و غبار با منشا کشور‌های همسایه است که هم اکنون این پدیده، دید افقی را به کمتر از ۵۰۰ متر رسانده است. 

ادارات، مدارس و مراکز آموزشی استان قزوین روز چهارشنبه تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براساس مصوبه جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان، ادارات، مدارس و مراکز آموزشی استان روز چهارشنبه تعطیل است.

محمدرضا علیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان با حضور اعضای کارگروه، فرمانداران و مدعوین استانی و شهرستانی در محل سالن مدیریت بحران استان برگزار شد. وی افزود: در این جلسه در خصوص تعطیلی ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک ها، مراکز آموزشی و ... تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: با عنایت به آلودگی هوا، تصمیمات لازم در خصوص نحوه فعالیت مدارس، مراکز آموزش عالی، دستگاه‌های اجرایی، شهرداریها، بانک ها، حمل و نقل و معادن و ... برای روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۳ اتخاذ شد.

علیمی اضافه کرد: براساس مصوبات این جلسه، روز چهارشنبه کلیه مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تعطیل و تنها امتحانات پایه دوازدهم به دلیل اینکه به صورت سراسری برگزار می‌شود، دایر خواهد بود.

وی اظهار کرد: همچنین کلیه ادارات، مراکز اداری، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه تعطیل و تعطیلی بانک‌ها هم در اختیار شورای عالی بانک‌ها قرار گرفت.

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی ۶ شهرستان استان اصفهان چهارشنبه تعطیل است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس مصوبه کارگره شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، اردستان، نایین و خورو بیابانک مدارس، مرکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی روز چهارشنبه ۴ خردادماه جاری تعطیل است. 

آلودگی هوا مدارس و ادارات استان مرکزی را برای دومین روز متوالی تعطیل کرد

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های هوا، مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر و روستا، دانشگاه‌ها و ادارات این استان را برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه چهارم خرداد تعطیل کرد.

ادارات، مدارس و دانشگاه‌های کردستان چهارشنبه تعطیل است

به دنبال هشدار هواشناسی کردستان مبنی بر سطح نارنجی و تداوم آلودگی هوا، چهارشنبه چهارم خرداد ماه، ادارات، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، بیمه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، اصناف، بازار و مراکز صنعتی سراسر استان تعطیل شد.

ادارات قم فردا به دلیل تداوم آلودگی هوا تعطیل است

همه مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌های قم به غیر از بانک‌ها و دستگاه‌های خدماتی، اضطراری و امدادی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی امروز تعطیل است. همچنین بانک‌ها نیز با حداقل کارکنان فعالیت می‌کنند.

آموزش و پرورش هم اعلام کرد: امتحان‌های مقاطع نهم و دوازدهم که به صورت هماهنگ و سراسری است برگزار، اما بقیه امتحان‌ها به زمان دیگر موکول خواهد شد. بر اساس اعلام اداره‌کل ورزش و جوانان استان، تمام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز و بسته نیز تعطیل شده است.

مدارس قم در روز جاری به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده بود.

مدارس ارومیه و شهر‌های جنوب آذربایجان غربی روز چهارشنبه تعطیل است

مهدی محمد پور سه شنبه شب در گفتگو با ایرنا با اشاره به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان افزود: تمامی مدارس شهرستان ارومیه اعم از نواحی یک و دو، انزل، نازلو، سیلوانا و صومای برادوست و تمامی مدارس شهر‌های جنوب استان شامل اشنویه، پیرانشهر، سردشت، نقده، بوکان، مهاباد، میاندوآب، چهار برج، کشاورز، شاهین دژ و تکاب چهارشنبه تعطیل است.

تمامی ادارات و مدارس لرستان تعطیل شد

همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های استان لرستان به دلیل بالا بودن میزان آلودگی هوا، چهارشنبه تعطیل شد، اما فعالیت بانک ها، دستگاه‌های خدمات رسان و مراکز درمانی به منظور ارائه خدمت به مردم برقرار است. 

مدارس و دانشگاه‌های کرمانشاه چهارشنبه تعطیل است

دبیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: تمامی مهد‌های کودک، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهارشنبه چهارم خرداد به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد.

وی اظهار کرد: همچنین طبق تصمیم کمیته مذکور، امکان مرخصی برای کارکنانی که دارای مشکل تنفسی و قلبی هستند، با تشخیص واحد مربوطه وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه