قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۵

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۵ تیرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۰۷ دلار و ۷۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۸۷۱۳
بازدید : ۱۲۵
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶

فرادید| طلا به مرز ۱۷۰۰ دلار رسید. امروز ۲۵ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار جهانی با افزایش ۲.۵۱ درصد به به ۱۷۰۷ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ازار طلا دیروز کانال ۱۷۰۰ دلاری را حفظ کرد. بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا، خرده فروشی ایالات متحده در ماه گذشته به دنبال کاهش ۰.۱ درصدی در ماه مه، ۱.۰ درصد افزایش یافت. اقتصاددانان انتظار داشتند که در ماه گذشته افزایش ۰.۹ درصدی را مشاهده کنند.

به گزارش فرادید؛ افزایش قابل توجه خرده فروشی در حالی است که مصرف کنندگان در ماه اخیر شاهد افزایش نرخ تورم به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته بودند. با این حال بازار طلا نسبت به این آمار واکنش چندانی نشان نداد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA گفت: طلا در برابر تقویت دلار آمریکا در این هفته پژمرده شده است، اما به نظر می‌رسد در تلاش است تا یک پایگاه موقتی را پیش از ۱۷۰۰ دلار تشکیل دهد و با افزایش قیمت‌های محدود به منطقه ۱۷۵۰ دلاری، هیچ نشانه‌ای از حرکت صعودی معنی‌دار نشان نمی‌دهد.

دلار در بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته قرار داشت و پس از کاهش دو درصدی شمش طلا در روز پنجشنبه به کاهش تقاضا برای طلا با قیمت دلار در میان سرمایه‌گذاران خارجی ادامه داد. هالی گفت: طلا همچنان آسیب‌پذیر به نظر می‌رسد و به سمت نزول منحرف می‌شود. نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد.

شاخص بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده روز جمعه کاهش یافت و طلا را اندکی افزایش داد. تحلیلگران اظهار کردند که تقاضای سرمایه‌گذاری برای طلا در حال تضعیف است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه