آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۵

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۵

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ مردادماه را ۶۱ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۳۴۲
بازدید : ۲۲۰
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ مردادماه ۶۱ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۳۹۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۸۵۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۹۴۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۴۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۴۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۳۳۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۷۷ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۸۸۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۶۹۳ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۷ هزار و ۹۳۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۱۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۶۲ هزار و ۴۱۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۲۲۱۴ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۳۳ هزار و ۸۲۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۵۸ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۲۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۸ هزار و ۶۳۷ نفر (۴۰۰ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۹ هزار و ۸۰۲ نفر (۲۰۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۶۴۹ نفر (۴۹ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۶۵۱ نفر (۴۷ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۱۲۸ نفر (۱۲۲ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۵۴۶ نفر (۶۶ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۵ هزار و ۵۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۲ هزار و ۹۰۴ نفر (۱۷۵ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۷۲ نفر (۱۲ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۷ هزار و ۷۲ نفر (۸۰ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۸۵۸ نفر (۱۴۱ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۳۳۷ نفر (۶۱ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه