کلاهبرداری با پیتزای ۳۸ میلیون تومانی

کلاهبرداری با پیتزای ۳۸ میلیون تومانی

صندوق دار یک پیتزافروشی پس از سرقت عابر بانک یکی از مشتریان ۳۸ میلیون تومان از حساب وی برداشت کرد.
کد خبر: ۶۰۵۲۵
بازدید : ۳۶۹
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
صندوق دار یک پیتزافروشی پس از سرقت عابر بانک یکی از مشتریان ۳۸ میلیون تومان از حساب وی برداشت کرد. سرهنگ محمد نادربیگی- رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ- در تشریح این خبر گفت: ۱۵ خرداد پرونده‌ای از شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۷ تهران با عنوان «کلاهبرداری و تحصیل مال به طریق نامشروع» در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته در شکایاتش عنوان کرده بود مبلغ ۳۸ میلیون تومان از حساب بانکی‌اش به صورت غیر مجاز برداشت شده است.
 
شاکی پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهـــــــــان گفت: ۱۲ خرداد برای سفارش پیتزا به مغازه ساندویچ فروشی در حوالی میدان ونک رفته بودم؛ پس از خروج از مغازه متوجه شدم که کارت بانکی خود را در محل جا گذاشتم، اما وقتی دوباره به مغازه برگشتم که کارتم را بگیرم صندوق‌دار گفت: کارتی اینجا نیست. به تصور اینکه کسی رمز عابربانک مرا ندارد، فردای آن روز برای مسدود کردن کارت به بانک رفتم، اما متوجه شدم ۳۸ میلیون تومان از حساب بانکی‌ام برداشت کرده‌اند. بلافاصله طرح شکایت کردم.
 
پس از این شکایت کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با مراجعه به مغازه پیتزا فروشی و بازبینی دقیق تصاویر دوربین‌های مداربسته اطمینان پیدا کردند که مالباخته کارت عابربانک خود را همراه با رمز آن، برای پرداخت پول به صندوق‌دار تحویل داده، اما وی کارت عابربانک را به صاحبش پس نداده است؛ بلافاصله تحقیقات از صندوق‌دار مغازه در دستور کار قرار گرفت، اما کارآگاهان دریافتند که صاحب مغازه چند روز قبل این کارگر را که از اتباع غیرمجاز بوده به‌عنوان صندوق دار به کار گرفته و وی نیز پس از سرقت عابر بانک دیگر به مغازه نرفته است.
 
از آنجا که صاحب مغازه بدون توجه به «دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت کار در عدم به‌کارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز اقامت» اقدام به بکارگیری این شخص به نام عبدالرئوف در مغازه‌اش کرده بود، در مراحل اولیه تحقیقات هیچگونه نشانی مشخصی از وی در اختیار کارآگاهان نبود.
 
در ادامه و با بررسی دقیق تراکنش مالی حساب مالباخته، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی دیگر از اتباع بیگانه دارای مجوز اقامت به نام «نادر» شدند که عبدالرئوف با مراجعه به محل کار وی، مبلغ ۳۸ میلیون تومان پول حساب مالباخته را از طریق دستگاه POZZ خارج و معادل آن را دریافت کرده و پس از آن متواری شده است.
 
نادر با اطلاع از برداشت غیرمجاز پول از حساب مالباخته به کارآگاهان گفت: عبدالرئوف با در دست داشتن یک کارت عابربانک به بنده مراجعه کرد و به بهانه اینکه کارت عابربانک متعلق به پدرزنش است و در قبال دریافت شیرب‌ها آن را از پدرزنش گرفته، مبلغ ۳۸ میلیون تومان را در دستگاه POZZ مغازه کشید و من نیز معادل همین مبلغ را به او پرداخت کردم و پس از آن هیچ اطلاعی از وی ندارم.
 
در ادامه کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست آمده موفق به شناسایی مخفیگاه متهم اصلی پرونده در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر تهران شده و پیش از فرار متهم به خارج از کشور، وی را در مبادی خروجی شهر تهران دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند؛ در بازرسی دقیق از اموال همراه متهم مبلغ ۳۸ میلیون پول نقد نیز از وی کشف، توقیف و برابر هماهنگی با مقام قضایی به شاکی پرونده برگردانده شد.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه