۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

مهم‌تر از همه این که انیمیشن دیگر تنها مختص کودکان نیست و با ورود مفاهیمی غنی و متنوع که گاه حتی برای کودکان مناسب نمی‌باشد (مانند برخی انیمه‌های ژاپنی) بخش بزرگی از طرفداران این «رسانه» را بزرگسالان تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۶۷۵۹۱
بازدید : ۳۶۵۴
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
دنیای انیمیشن و کارتون، یک دنیای دوست داشتنی است که هر کدام از ما کودکی خود را با آن‌ها سر کرده ایم. اگر چه ابتدا این ژانر از سینما برای سرگرم کردن کودکان و نوجوانان ارائه شد یا دستکم این گروه سنی بیشترین لذت و علاقه را به این ژانر نشان دادند، اما این روز‌ها دیگر نمی‌توان به آن اصطلاح «ژانر» داد، زیرا به دلیل تنوع داستانی و تکنیکی خود یک رسانه به شمار می‌آید.

مهم‌تر از همه این که انیمیشن دیگر تنها مختص کودکان نیست و با ورود مفاهیمی غنی و متنوع که گاه حتی برای کودکان مناسب نمی‌باشد (مانند برخی انیمه‌های ژاپنی) بخش بزرگی از طرفداران این «رسانه» را بزرگسالان تشکیل می‌دهند. در دهه‌های اخیر انیمیشن‌های تاثیر گذار و فوق العاده‌ای بخصوص توسط استودیو‌های پیکسار و والت دیزنی ساخته شده است که جزو فیلم‌های پرفروش سال بوده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از پرفروش‌ترین فیلم‌های انیمیشن تمام دوران آشنا کنیم:

۲۵- راتاتویی (۲۰۰۷)
فروش کلی: ۶۲۰.۷۰۲.۹۵۱ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

انیمیشن «راتاتویی» (Ratatouille) به کارگردانی برد بِرد داستان دوستی یک سرآشپز جوان و ساده را با موش‌هایی که حرف می‌زنند و به آشپزی علاقه دارند روایت می‌کند. این فیلم را باید یکی از زیباترین انیمیشن‌های تمام دوران دانست که مورد استقبال بی سابقه‌ی منتقدان و تماشاگران قرار گرفت.

۲۴- پاندای کونگ فو کار (۲۰۰۸)
فروش کلی: ۶۳۱.۷۴۴.۵۶۰ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن پرطرفدار «پاندای کونگ فو کار» (Kung Fu Panda) با تمی رزمی و صداپیشگی بی نظیر جک بلک و برخی دیگر از بهترین صداپیشگان سینمای هالیوود، داستان دنباله داری از یک خرس پاندای دست و پا چلفتی به نام «پو» را روایت می‌کند که برای مبارزه با استادی خبیث به عنوان مبارز اژد‌ها انتخاب شده و آموزش‌های رزمی می‌بیند.

۲۳- شگفت انگیز‌ها (۲۰۰۴)
فروش کلی: ۶۳۳.۰۱۹.۷۳۴ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «شگفت انگیزها» (The Incredibles) به کارگردانی برد بِرد با صحنه‌های اکشن پیچیده‌ی خود و ترکیبی از دنیای قهرمانان و رویداد‌های کمدی توانست تماشاگران زیادی را به سینما‌ها بکشاند. این فیلم دنیایی را به تصویر می‌کشد که در آن گروهی از ابرقهرمان‌ها زندگی کرده و با نیرو‌های شرور که قصد صدمه رساندن به جامعه را دارند مبارزه می‌کنند.

۲۲- عصر یخبندان: ذوب (۲۰۰۶)
فروش کلی: ۶۶۰.۹۴۰.۷۸۰ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «عصر یخبندان: ذوب» (Ice Age: The Meltdown) دومین قسمت از فرانچایز انیمیشنی پرطرفدار و تاریخ ساز «عصر یخبندان» بود که داستان گروهی از حیوانات در عصر یخبندان و تلاش برای فرار از عواقب گرم شدن زمین و ذوب شدن یخ‌های قطبی را روایت می‌کند.

۲۱- پاندای کونگ فو کار ۲ (۲۰۱۱)
فروش کلی: ۶۶۵.۶۹۲.۲۸۱ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
کمپانی دریم وورکس با ساخت «پاندای کونگ فو کار ۲» یک انیمیشن رزمی مفرح دیگر را به دنیا عرضه داشت که حتی از قسمت اول نیز موفق‌تر بوده و تماشاگران بسیاری را به سینما‌ها کشاند.

۲۰- آپ (۲۰۰۹)
فروش کلی: ۷۳۱.۳۴۲.۷۴۴ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «آپ» یا «بالا» (Up) شاهکاری دیگر از استودیو پیکسار بود که با داستان اورجینال خود هم اشک بسیاری از تماشاگران را درآورد و هم به یک موفقیت تجاری بی نظیر دس یافت. این انیمیشن داستان پیرمردی بادکنک فروش را روایت می‌کند که ناگهان خود را تنها و درمانده می‌بیند و در نهایت سعی می‌کند همراه با سگش و یک پرنده دیگر به سفری که آرزوی آن را دارد برود.

۱۹- دانشگاه هیولا‌ها (۲۰۱۳)
فروش کلی: ۷۴۳.۵۵۹.۶۰۷ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «دانشگاه هیولاها» (Monsters University) ده سال بعد از ساخت انیمیشن بی نظیر «شرکت هیولاها» (Monsters Inc) توسط استودیو پیکسار و به عنوان ییش درآمدی بر داستن آن ساخته شد. فیلم داستان گروهی از هیولا‌ها را روایت می‌کند که با ترساندن انسان‌ها می‌توانند رشد کرده و قدرت خود را افزایش دهند.

۱۸- ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب‌ترین‌های اروپا (۲۰۱۲)
فروش کلی: ۷۴۶.۹۲۱.۲۷۴ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
قسمت سوم از سری انیمیشنی «ماداگاسکار» با عنوان «ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب‌ترین‌های اروپا» (Madagascar ۳: Europe's Most Wanted) نه تنها موفقیت دو قسمت اول را تکرار کرد بلکه به فروشی بالاتر از آن‌ها نیز دست یافت. این قسمت نیز داستان ماجراجویی‌های گروهی از حیوانات را روایت می‌کند.

۱۷- شرک برای همیشه (۲۰۱۰)
فروش کلی: ۷۵۲.۶۰۰.۸۶۷ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
آخرین قسمت از انیمیشن پرطرفدار و محبوب «شرک» با عنوان «شرک برای همیشه» (Shrek Forever After) داستان غولی سبزرنگ به نام شرک را روایت می‌کند که در ادامه داستان‌های سری‌های قبلی از زندگی تکراری خود خسته شده و برای بازگشت به دوران پرهیجان گذشته دست به کار‌های خطرناکی می‌زند.

۱۶- شرک سوم (۲۰۰۷)
فروش کلی: ۷۹۸.۹۵۸.۱۶۲ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «شرک سوم» (Shrek the Third) سومین قسمت از این فرانچایز پویانمایی به شمار می‌آید در ادامه داستان دو قسمت اول، ماجرا‌های شرک و دوستانش برای پیدا کردن یک پادشاه خوب را روایت می‌کند که ماجرا‌های جالبی را در پی دارد.

۱۵- درون بیرون (۲۰۱۵)
فروش کلی: ۸۵۷.۶۱۱.۱۷۴ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمشین «درون بیرون» (Inside Out) شاهکاری دیگر از استودیو پیکسار در دو بخش بهترین فیلم نامه اورجینال و بهترین انیمیشن اسکار نامزد شده و در مورد اخیر برنده جایزه اسکار شد. این فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که مانند هر کس دیگری رفتارهایش توسط احساساتش کنترل می‌شوند. داستان اصلی «درون بیرون» این احساسات را در قالب شخصیت‌هایی واقعی به تصویر می‌کشد.

۱۴- زندگی پنهان حیوانات خانگی (۲۰۱۶)
فروش کلی: ۸۷۳.۷۱۲.۸۱۹ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی» (The Secret Life of Pets) داستان گروهی از حیوانات خانگی در منطقه‌ای اشرافی نشین در نیویورک را روایت می‌کند که با ورود حیوانات جدید به جمع دوستانه شان ماجرا‌هایی برای آن‌ها رخ می‌دهد.

۱۳- عصر یخبندان: رانش قاره‌ای (۲۰۱۲)
فروش کلی: ۸۷۷.۲۴۴.۷۸۲ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «عصر یخبندان: رانش قاره ای» (Ice Age: Continental Drift) چهارمین قسمت از فرانچایز انیمیشنی «عصر یخبندان» است با تکرار موفقیت قسمت‌های قبلی داستان گروهی از حیوانات ماقبل تاریخ را روایت می‌کند که با جدایی قاره‌های از یکدیگر مواجه شده و باید برای نجات خود و دوستانشان تلاش کنند.

۱۲- عصر یخبندان: آغاز دایناسور‌ها (۲۰۰۹)
فروش کلی: ۸۸۶.۶۸۶.۸۱۷ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
قسم سوم از انیمیشن «عصر یخبندان» با عنوان «عصر یخبندان: آغاز دایناسورها» (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) داستان گروه دوستان قسمت‌های قبلی را روایت می‌کند که در حالی که هر کدام با مسایل و مشکلات خود دست و پنجه نرم می‌کنند، ناگهان در می‌یابند که دوران دایناسور‌ها به پایان نرسیده و برای نجات یکی از دوستان خود سفری پرماجرا را آغاز می‌کنند.

۱۱- شرک ۲ (۲۰۰۴)
فروش کلی: ۹۳۶.۷۴۳.۲۶۱ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
قسمت دوم انیمیشن پرطرفدار «شرک» و یکی از پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینما داستان شرک و فیونا را پس از گذراندن دوران ماعه عسل خود روایت می‌کند که برای شرکت در یک مهمانی بزرگ توسط پادشاه دعوت می‌شوند.

۱۰- در جستجوی نمو (۲۰۰۳)
فروش کلی: ۹۴۰.۳۳۵.۵۳۶ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «در جستجوی نمو» (Finding Nemo) ساخته مشترک استودیو پیکسار و استودیو دیزنی را یکی از بهترین انیمیشن‌های تمام دوران می‌دانند که برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال نیز شد. این انیمیشن در مورد یک دلقک ماهی است که گم شده و خانواده اش در تلاش برای پیدا کردن او با ماجرا‌های مختلفی روبرو می‌شوند.

۹- شیر شاه (۱۹۹۴)
فروش کلی: ۹۶۸.۴۸۳.۷۷۷ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن حماسی و موزیکال «شیر شاه» (The Lion King) محصول استودیو والت دیزنی داستان بچه شیری به نام سیمبا را روایت می‌کند که در پی کشته شدن پدرش که سلطان جنگل است به دست عمویش، درصدد انتقام و بازپس گرفتن عنوان سلطان جنگل بر می‌آید.

۸- منِ نفرت انگیز ۲ (۲۰۱۳)
فروش کلی: ۹۷۰.۷۶۱.۸۸۵ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
قسمت دوم انیمیشن «منِ نفرت انگیز» (Despicable Me ۲) با استقبال منتقدان و تماشاگران روبرو شده حتی از قسمت اول این مجموعه نیز فروش بیشتری داشت. این انیمیشن داستان یک شخصیت ابر ضد قهرمان عبوس را روایت می‌کند که باید پرونده یک دزدی بزرگ را پیگیری نماید.

۷- منِ نفرت انگیز ۳ (۲۰۱۷)
فروش کلی: ۹۹۸.۳۲۶.۴۹۱ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
قسمت سوم از فرانچایز انیمیشنی «منِ نفرت انگیز» از قسمت دوم نیز عملکرد بهتری داشته و یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ لقب گرفت. داستان این فیلم در ادامه‌ی داستان قسمت دوم می‌گذرد.

۶- زوتوپیا (۲۰۱۶)
فروش کلی: ۱.۰۲۳.۷۸۴.۱۹۵ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «زوتوپیا» (Zootopia) ساخته استودیو والت دیزنی داستان شهری را روایت می‌کند که کاملاً درکنترل حیوانات بوده و داستان تلاش یک روباه و یک خرگوش را برای برملا کردن فسادی بزرگ در شهر در حالی که کسی به آن‌ها باور ندارد به تصویر می‌کشد.

۵- در جستجوی دوری (۲۰۱۶)
فروش کلی: ۱.۰۲۸.۵۷۰.۸۸۹ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «در جستجوی دوری» (Finding Dory) که در واقع دنباله‌ای برای «در جستجوی نمو» بود بار دیگر قلب تماشاگران را تسخیر کرده و با فروشی بیشتر نسبت به انیمیشن قبلی، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ لقب گرفت. این دنباله داستان شخصیت فراموشکار دوری را یکسال پس از اتفاقات قسمت اول روایت می‌کند که در تلاش برای پیدا کردن خانواده اش به سفری دور و دراز و خطرناک می‌رود.

۴- داستان اسباب بازی ۳ (۲۰۱۰)
فروش کلی: ۱.۰۶۳.۹۶۹.۷۰۳ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
انیمیشن «داستان اسباب بازی ۳» (Toy Story ۳) سومین قسمت از این فرانچایز انیمیشنی سودآور و موفق برای استودیو پیکسار بود که با همکاری کمپانی دریم وورکس هزینه‌ی زیادی برای ساخت آن شد. داستان این قسمت از «داستان اسباب بازی» زمانی رخ می‌دهد که اندی در شرف ورود به دانشگاه بوده و اسباب بازی‌های او نگران آینده خود هستند و این موضوع دردسر‌هایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

۳- مینیون‌ها (۲۰۱۵)
فروش کلی: ۱.۱۵۹.۳۹۸.۳۹۷ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
دومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما «مینیون ها» (Minions) نام دارد که در واقع با انیمیشن داستانی «من نفرت انگیز» از لحاظ شخصیتی ارتباط دارد. در واقع داستان این انیمیشن قبل از شروع داستان «من نفرت انگیز» و در سپیده دم زمان که با تکامل مینیون‌ها که موجوداتی تک سلولی بوده اند آغاز می‌شود.

۲- شگفت انگیزان ۲ (۲۰۱۸)
فروش کلی: ۱.۲۴۲.۸۰۰.۱۴۹،
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
سومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما شگفت انگیزان ۲ (The Incredibles۲) است که در ادامه داستان شگفت انگیزان ۱ ساخته شده و طرفداران زیادی دارد.

۱-منجمد (۲۰۱۳)
فروش کلی: ۱.۲۹۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار
 
۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
پرفروش‌ترین انیمیشن تمام تاریخ سینما «منجمد» (Frozen) نام دارد که ساخته‌ی استودیو والت دیزنی بوده و بر اساس داستان سفید برفی ساخته شده است که علاوه بر پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ، هفتمین فیلم پرفروش دنیای سینما نیز لقب گرفت.
 
همچنین این انیمیشن برنده دو جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین آهنگ اورجینال و جوایز بفتا و گلدن گلوب شد. این انیمیشن داستان دختری را روایت می‌کند که می‌تواند برف و یخ تولید کند و در اثر بازیگوشی اتفاقی برای او و دوستانش رخ می‌دهد.

منبع: sabanewspaper
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین