"کرونا" و شرایط اضطراری جهان

"کرونا" و شرایط اضطراری جهان

این ویروس درحال حاضر هیچ معالجه مشخص یا واکسنی ندارد. با این حال شماری از بیماران بعد از درمان خوب شده اند.
کد خبر: ۷۶۵۲۷
بازدید : ۸۰۶
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا علاوه بر چین در ۱۶ کشور دیگر گزارش شده است

رئیس برنامه امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که برای مبارزه با ویروس کرونا "همه جهان باید هوشیار باشد. " دکتر مایک رایان در ستایش از واکنش چین به شیوع این ویروس مرگبار گفت: "مشکل خیلی بزرگ است، اما واکنش به آن فوق العاده بوده. "

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه طی نشستی درباره اینکه آیا باید وضعیت اضطراری اعلام کند یا نه بحث خواهد کرد. این سازمان هفته پیش تصمیم گرفت فعلا یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام نکند.

شهر ووهان چین در کانون این شیوع قرار دارد. اما این ویروس به سایر نقاط چین و همچنین ۱۶ کشور دیگر از جمله تایلند، فرانسه، آمریکا و استرالیا سرایت کرده است. بیش از ۱۳۰ نفر در چین جان خود را از دست داده اند و نزدیک به شش هزار نفر هم آلوده شده اند.

این ویروس درحال حاضر هیچ معالجه مشخص یا واکسنی ندارد. با این حال شماری از بیماران بعد از درمان خوب شده اند. دکتر رایان از سازمان بهداشت جهانی گفت: تیمی بین المللی از کارشناسان برای اعزام به چین آماده می‌شود تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتقال بیماری با کارشناسان چینی همکاری کند.

او گفت: "ما در یک گذرگاه مهم هستیم. به نظر ما هنوز می‌شود زنجیره‌های انتقال بیماری را مختل کرد. "
 

دکتر مایکل رایان از سازمان بهداشت جهانی گفت که شیوع در مرحله‌ای خطرناک است

دانشمندان در استرالیا موفق شده اند این ویروس را در آزمایشگاه بازسازی کنند، به این امید که شاید بتوان از آن برای ساختن یک تست تشخیص زودهنگام استفاده کرد.

تدروس گبرایسوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی که این هفته از چین بازدید کرد گفت: بیشتر کسانی که به این ویروس مبتلا شده اند فقط دچار "علائم خفیف تر" هستند، اما حدود ۲۰ درصد آن‌ها با علائمی مثل ذات الریه و نارسایی ریوی به شدت بیمار می‌شوند.

او گفت که چین "به همبستگی و حمایت جهان نیاز دارد" و "جهان باید برای پایان دادن به شیوع بیماری دست به دست هم دهد، و از موارد گذشته درس بگیرد. "

او همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی از اینکه خطر جهانی ناشی از ویروس را در سه گزارش هفته پیش "میانگین" ارزیابی کرده نه "شدید"، "عمیقا متاسف" است.

او موارد سرایت شخص به شخص بیماری در آلمان، ویتنام و ژاپن را نگران کننده خواند.
 
 
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه