در اماکن عمومی ماسک بزنید
سازمان جهانی بهداشت توصیه خود در مورد استفاده از ماسک را تغییر داد

در اماکن عمومی ماسک بزنید

این سازمان در عین حال خاطرنشان کرده که ماسک، تنها یکی از راه‌های کاهش انتقال بیماری است و پوشیدن ماسک نباید باعث شود مردم احساس کنند به بیماری مبتلا نخواهند شد.
کد خبر: ۸۱۱۳۷
بازدید : ۸۵۷۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
در اماکن عمومی ماسک بزنید
 
سازمان جهانی بهداشت توصیه خود در مورد استفاده از ماسک را تغییر داده و اکنون می‌گوید مردم باید در اماکن عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ماسک بزنند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد گفته است اطلاعات جدید نشان می‌دهد که ماسک‌ها، "سدی بر سر قطرات بالقوه عفونی" هستند.

در حال حاضر برخی کشور‌ها پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را اجباری کرده و شماری نیز به مردم توصیه می‌کنند در اماکن شلوغ ماسک بزنند.

سازمان جهانی بهداشت پیشتر می‌گفت: شواهد کافی در دست نیست که نشان دهد افراد سالم هم باید ماسک بزنند.

دکتر ماریا وان کرکوف، متخصص ارشد این سازمان به خبرگزاری رویترز گفته است توصیه به مردم این است که از ماسک پارچه‌ای (ماسک غیر پزشکی) در مناطقی که خطر انتقال بیماری وجود دارد، استفاده کنند.

این سازمان همواره گفته است که افراد بیمار و افراد مراقب آن‌ها ماسک پزشکی بزنند. در سراسر جهان شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ به ۶.۷ میلیون نفر رسیده و تا کنون نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

توصیه جدید سازمان جهانی بهداشت چیست؟
این سازمان می‌گوید دستورالعمل جدید این سازمان مبنی بر مطالعات هفته‌های اخیر بوده است. دکتر ماریا وان کرکوف گفته است "توصیه ما به دولت‌ها این است که مردم را به استفاده از ماسک در اماکن عمومی ترغیب کنند. "

این سازمان در عین حال خاطرنشان کرده که ماسک، تنها یکی از راه‌های کاهش انتقال بیماری است و پوشیدن ماسک نباید باعث شود مردم احساس کنند به بیماری مبتلا نخواهند شد.

دکتر تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هم گفته است ماسک به تنهایی باعث محافظت در برابر ویروس کرونا نخواهد شد.

این تغییری بزرگ در توصیه‌های سازمان در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا است. برای ماه‌ها این سازمان اصرار می‌کرد که پوشیدن ماسک تنها به غلط به مردم احساس ایمنی می‌دهد و چنین کاری باعث محروم شدن جامعه پزشکی و پرستاری از تجهیزات مورد نیازشان می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید با اطلاعات جدیدی که در دست دارد، پوشیدن ماسک به کاهش خطر انتقال بیماری کمک می‌کند.

در جا‌هایی که امکان فاصله‌‍گیری اجتماعی وجود ندارد، مانند وسایل حمل و نقل عمومی یا در فروشگاه‌ها، پوشیدن ماسک می‌تواند مفید باشد.

این سازمان به افراد بالای ۶۰ سال که دارای مشکلات پزشکی هستند گفته است باید از ماسک‌های پزشکی در اماکن عمومی استفاده کنند.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین