میزان افزایش قیمت جدید خودرو‌های چینی اعلام شد

میزان افزایش قیمت جدید خودرو‌های چینی اعلام شد

در هفته‌ای که سپری شد، شاهد افزایش قیمت برخی محصولات چینی و خودرو‌های باری بودیم. حال آن طور که منابع آگاه می‌گویند، امکان افزایش قیمت محصولات سواری خودروسازان خصوصی فراهم شده است و این شرکت‌ها برنامه دارند تا در آینده نزدیک و در اولین پیش فروش جدید خود، افزایش قیمت‌ها را اعلام کنند.
کد خبر: ۸۴۶۷۰
بازدید : ۱۲۶۲۳
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
فوری/ میزان افزایش قیمت جدید خودروهای چینی اعلام شد
 
از چند روز قبل امکان افزایش قیمت برخی محصولات فراهم شده و برخی خودرو‌ها هم با فرایند قیمت گذاری جدید پا به بازار گذشته اند. قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک، پژو ۲۰۷i دنده‌ای پانوراما، کاپرا ۲ گروه بهمن، وانت کارا، فوتون تونلند، محصولات زامیاد و… نشان می‌دهد که اجازه افزایش قیمت به خودروسازان داده شده است.
 
با توجه به معیار‌های اعلام شده از جانب وزارت صمت و رفتار بانک مرکزی، گویا از ابتدای تابستان جاری امکان تامین ارز با قیمت مناسب‌تر از بازار و حتی نیمایی برای خودروسازان و قطعه سازان فراهم نبوده و این شرکت‌ها مجبور شده اند تا با ارز آزاد سفارش گذاری‌های خود را انجام دهند. همین مسئله باعث شده تا این روزها، مشتریان موج افزایش قیمت مصوب خودرو‌ها را شاهد باشند و در شرایطی که دستمزد و حقوق کارمندان و کارگران افزایش پیدا نکرده است، به خاطر تغییر قیمت ارز مجبور به خرید خودرو‌ها با قیمت بیشتر شده اند.

حال به گفته منابع آگاه خبری سازمان حمایت و کمیته خودرو با توجه به مستندات ارائه شده از جانب خودروسازان، اجازه افزایش قیمت برخی دیگر از محصولاتشان را داده است. البته فعلا افزایش قیمت پیش رو مربوط به خودروسازان بخش خصوصی می‌شود و برای همین می‌توان نتیجه گرفت که باید منتظر افزایش قیمت خودرو‌های چینی مونتاژی باشیم.

روز گذشته یک منبع آگاه به خبرنگار «اسب بخار» گفته است که بعضی از خودروسازان بخش خصوصی و مونتاژکنندگان خودرو‌های چینی درخواست افزایش قیمت بیش از ۵۰ درصد را ثبت کرده اند. اما گویا این میزان از افزایش قیمت مورد تایید دستگاه‌های نظارتی نبوده و برای همین این شرکت ها، فعلا از برقراری شرایط فروش جدید خودداری کرده اند. این منبع آگاه می‌گوید که یکی از خودروسازان بخش خصوصی می‌خواهد تا با اعلام شرایط فروش جدید خود، افزایش قیمت ۳۵ تا ۴۰ درصدی را برای محصولاتش اعلام کند. همچنین یکی دیگر از خودروسازان بخش خصوصی برنامه دارد تا از ماه آینده با اعلام بخشنامه‌های جدید، خودروهایش را تا سقف ۳۰ درصد گران کند.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا مشتریان با قیمت‌های جدید، از پیش فروش‌ها و شرایط فروش خودروسازان استقبال می‌کنند و آیا همچنان برای ثبت نام خودرو‌ها با تحویل چند ماهه، شتاب زده رفتار می‌نمایند؟
 
منبع: اسب بخار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه