تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران؟!

تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران؟!

طرح تاکسی هوایی با هواپیما‌های ۴ تا ۱۹ نفره آغاز می‌شود. در این طرح همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شود و هواپیما‌های موجود در این کلاس می‌توانند خدمات‌رسانی بیشتری داشته باشند.
کد خبر: ۸۵۰۱۶
بازدید : ۸۶۲۳
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵
تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران؟!
 
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود نخستین تاکسی‌های پرنده در مهرماه به آسمان خبر داد. به گزارش معاونت علمی و فناوری، «منوچهر منطقی» درباره تاکسی‌های هوایی گفت: فعلاً قرار است از این نوع وسایل نقلیه در مناطق کم تردد استفاده شود.
 
این کار اگر در استان‌ها و شهر‌های کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد قطعاً رونق اقتصادی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. به گفته وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیما‌های ۴ تا ۱۹ نفره آغاز می‌شود. در این طرح همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شود و هواپیما‌های موجود در این کلاس می‌توانند خدمات‌رسانی بیشتری داشته باشند.

منطقی گفت: این طرح پیش از انقلاب کلید خورده بود، اما به دلایل متعددی اجرای آن به تعویق می‌افتاد. با این حال ما در ستاد این طرح را به‌صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش‌بنیان‌هایمان توانستیم آن را به مرحله اجرا برسانیم. دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری اضافه کرد:
 
فاز ابتدایی این طرح مهر آغاز می‌شود و فاز بعدی آن هم در بهمن‌ماه قابل اجرا است. اجرای این طرح با کمبود‌هایی روبه‌رو است مثلاً در حال حاضر سوخت این هواپیما‌ها از دیگر کشور‌ها تامین می‌شود. در صورتی که توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.
 
منطقی بیان کرد: اگر بتوانیم برای تامین داخلی سوخت این هواپیما‌ها هم کاری کنیم میزان پیشرفت طرح بیشتر می‌شود و اقدامات سرعت می‌گیرد. البته افزایش دسترسی‌های فرودگاهی در مسیر‌های خاص و حذف تشریفات فرودگاه‌ها هم سرعت کار را بالا می‌برد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین