ابرتورم در ونزوئلا

ابرتورم در ونزوئلا

برخی از مبادلات اقتصادی در ونزوئلا این روز‌ها به دلیل کاهش ارزش بولیوار با دلار آمریکا انجام می‌شود. قیمت یک کیلو گوشت در این کشور ۳.۷۵ دلار آمریکا است در حالی که هفت میلیون بولیوار معادل تنها ۲.۵ دلار آمریکا است.
کد خبر: ۹۳۳۵۰
بازدید : ۱۳۹۰
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۸

 ونزوئلا

دولت ونزوئلا روز شنبه اعلام کرد که حداقل حقوق ماهانه در این کشور را نزدیک به ۳۰۰ درصد افزایش می‌دهد.

تصمیم دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای افزایش حداقل حقوق به «هفت میلیون بولیوار» در ماه در حالی اتخاذ شد که همچنان به دلیل تورم افسارگسیخته امکان خرید یک کیلوگرم گوشت با این رقم وجود ندارد. هفت میلیون بولیوار معادل تنها ۲.۵ دلار آمریکا است.

ادواردو پینیاتا، وزیر کار ونزوئلا روز شنبه در تجمع هواداران دولت این کشور که به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار شد همچنین از اختصاص «سه میلیون بولیوار» کالابرگ به آن دسته از شهروندان خبر داد که درآمد ماهانه آن‌ها کمتر از ۱۰ میلیون بولیوار است.

هرچند حداقل حقوق ماهانه در ونزوئلا با افزایش ۲۸۸.۸ درصدی تقریبا چهار برابر می‌شود، اما همچنان به شهروندان این کشور امکان جبران قدرت خرید از دست رفته طی سال‌های گذشته را نمی‌دهد. اقتصاد ونزوئلا از هشت سال پیش تاکنون در وضعیت رکود به سر می‌برد. این کشور آمریکای جنوبی همچنین از چهار سال پیش تاکنون با ابرتورم دست و پنجه نرم می‌کند. نرخ تورم در ونزوئلا در سال ۲۰۲۰ به ۳۰۰۰ درصد رسید.

برخی از مبادلات اقتصادی در ونزوئلا این روز‌ها به دلیل کاهش ارزش بولیوار با دلار آمریکا انجام می‌شود. قیمت یک کیلو گوشت در این کشور ۳.۷۵ دلار آمریکا است. به این ترتیب افزایش حداقل حقوق ماهانه نه تنها امکان خرید یک کیلو گوشت را فراهم نخواهد کرد بلکه حتی برای خرید یک شانه تخم مرغ یا یک کیلوگرم پنیر نیز کافی نخواهد بود.

دولت نیکلاس مادورو با تحریم‌های بین المللی به ویژه از سوی آمریکا روبرو است. واشنگتن پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ در ونزوئلا با به رسمیت شناختن خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهوری این کشور به دنبال سرنگونی نیکلاس مادورو از قدرت بود.
 
منبع: یورونیوز
برچسب ها: ونزوئلا ابرتورم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین