آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ اردیبهشت ماه ۳۳۸ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۳۴۹۳
بازدید : ۹۹۶
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس گزارش وزارت بهداشت، تعداد جانباختگان کرونا امروز ۱۶ اردیبهشت ماه ۳۳۸ نفر اعلام شد و آمار فوتی‌های کرونا در ایران به ۷۳ هزار و ۹۰۶ نفر رسید.

همچنین از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۴۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۴۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۵۷ هزار و ۶۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

پنج هزار و ۵۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۶ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۰۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۴۴ هزار و ۵۲۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۶۷ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۳۷ هزار و ۷۳۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۵۵ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۴ هزار و ۲۷۸ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۲۷۰ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۳۳ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۹۳ هزار و ۱۴۸ نفر (۷۴۳ نفر)

۲. برزیل ۴۱۴ هزار و ۶۴۵ نفر (۲ هزار و ۷۹۱ نفر)

۳. هند ۲۳۰ هزار و ۱۵۱ نفر (۳ هزار و ۹۸۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۱۷ هزار و ۷۴۰ نفر (۳۹۵ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۵۷۰ نفر (۲۷ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۲ هزار و ۵ نفر (۲۶۷ نفر)

۷. روسیه ۱۱۱ هزار و ۸۹۵ نفر (۳۶۰ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۵ هزار و ۶۳۱ نفر (۲۴۴ نفر)

۹. آلمان ۸۴ هزار و ۵۹۳ نفر (۳۰۸ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۸ هزار و ۵۶۶ نفر (۱۶۷ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه