آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۴ تیرماه ۲۰۱ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۰۱۸
بازدید : ۱۹۲۶
۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
فرادید| وزارت بهداشت طبق گزارش‌های روزانه، امروز ۲۴ تیرماه آمار فوتی‌های کرونا را ۲۰۱ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۶ هزار و ۵۹۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۳ هزار و ۶۵۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۵۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۴۶۴ هزار و ۵۵ نفر رسید که خوشبختانه تاکنون سه میلیون ۸۶ هزار و ۱۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۴۰۶۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۲۹۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تاکنون ۵ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۸۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۱۹ هزار و ۶۹۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۵۳۴ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۵۴ هزار و ۵۱۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۸۹ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۴۸۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد هشت هزار و ۷۱۵ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و۷۵ هزار و ۹۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۷۲ میلیون و۷۷۷ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۲۳ هزار و ۸۳۸ نفر (۳۷۴ نفر)

۲. برزیل ۵۳۷ هزار و۴۹۸ نفر (یک هزار و ۵۴۷ نفر)

۳. هند ۴۱۲ هزار و ۱۰۰ نفر (۵۸۰ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۵ هزار و ۲۷۷ نفر (۲۱۹ نفر)

۵. پرو ۱۹۴ هزار و ۷۵۲ نفر (۱۱۴ نفر)

۶. روسیه ۱۴۵ هزار و ۲۷۸ نفر (۷۸۶ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و۵۳۰ نفر (۴۹ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و۸۳۱ نفر (۲۳ نفر)

۹. کلمبیا ۱۱۳ هزار و ۸۳۹ نفر (۵۰۴ نفر)

۱۰-. فرانسه ۱۱۱ هزار و۴۰۷ نفر (۵۴ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین