حذف لباس رسمی کاروان ایران از مراسم افتتاحیه المپیک

حذف لباس رسمی کاروان ایران از مراسم افتتاحیه المپیک

قرار بود حضور اعضای کاروان ایران در مراسم افتتاحیه و رژه المپیک مانند سنوات گذشته با پوشش رسمی انجام شود؛ اما به خاطر هجمه‌های ایجادشده نسبت به لباس طراحی‌شده، این‌گونه تصمیم گرفته شده که حضور ورزشکاران و دیگر نمایندگان کاروان ایران در مراسم افتتاحیه با پوشش ورزشی انجام شود.
کد خبر: ۹۶۲۰۲
بازدید : ۱۹۳۸
۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳

به دنبال هجمه‌های ایجاد‌شده نسبت به لباس رسمی طراحی‌شده برای اعضای کاروان ورزش ایران، حذف این لباس و استفاده از «ستِ ورزشی» توسط ورزشکاران در مراسم افتتاحیه در دستور کار قرار گرفت.

رونمایی از لباس‌های رسمی و ورزشی اعضای کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک در حالی شنبه‌شب و هم‌زمان با اعزام اولین گروه ورزشکاران به توکیو انجام شد که به فاصله چند ساعت با انتقادات زیادی توسط عموم مردم و کاربران فضای مجازی مواجه شد.

این در حالی است که از دو سال پیش برای طراحی و نمایش پوشش مسافران توکیو برنامه‌ریزی شده بود و حتی پای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگروه مد و لباس این وزارتخانه به میان آمد؛ اما لباس‌های رونمایی‌شده به‌ویژه در بخش رسمی با اقبال عموم همراه نبود، به گونه‌ای که تصمیم به حذف آن از مراسم افتتاحیه گرفته شد.
 
قرار بود حضور اعضای کاروان ایران در مراسم افتتاحیه و رژه المپیک مانند سنوات گذشته با «پوشش رسمی» انجام شود؛ اما به خاطر هجمه‌های ایجادشده نسبت به لباس طراحی‌شده، این‌گونه تصمیم گرفته شده که حضور ورزشکاران و دیگر نمایندگان کاروان ایران در مراسم افتتاحیه با «پوشش ورزشی» انجام شود.
 
کیکاوس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، در گفتگو با خبرنگار ما این موضوع را اعلام کرد و گفت: در راستای احترام به افکار عمومی چنین تصمیمی گرفته شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!