تویوتا کرولا جدید رونمایی شد

تویوتا کرولا جدید رونمایی شد

تا کنون ۱۲ نسل از کرولا معرفی شده که از سال ۲۰۱۸ تمامی کرولا‌ها وارد نسل دوازدهم خود شده و چهره‌ای متفاوت‌تر به خود گرفته اند.
کد خبر: ۹۹۴۲۳
بازدید : ۱۰۲۸۳
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲

به نظر می‌رسد، کمپانی تویوتا نسخه جدیدی از پرفروش‌ترین خودروی جهان یعنی "کرولا"ی محبوب را برای ورود به بازار معرفی می‌کند. همانطور که در مطالب قبلی اشاره شد؛ کرولا از سال ۱۹۶۶ روی خط تولید تویوتا قرار دارد و در سال ۲۰۱۳ فروش جهانی آن از ۴۰ میلیون دستگاه نیز عبور کرد تا پرچمدار بازار جهانی خودرو لقب بگیرد.

تا کنون ۱۲ نسل از کرولا معرفی شده که از سال ۲۰۱۸ تمامی کرولا‌ها وارد نسل دوازدهم خود شده و چهره‌ای متفاوت‌تر به خود گرفته اند.

اما کرولای جدید که در تایلند معرفی شده با نام نسخه نوربورگ رینگ شناسایی می‌شود. این نامگذاری به پیست معروف نوربورگ در آلمان اشاره دارد که تیم گازو ریسینگ (واحد تیونینگ متعلق به تویوتا) موفق شد در سال ۲۰۲۱ و مسابقات ۲۴ ساعته آن در کلاس خود با کرولا التیس به مقام نخست دست یابد.

از این رو، کرولای جدید ویژگی‌های اسپرت را به عنوان مهمترین تفاوت خود با نسخه استاندارد همراه دارد. در قسمت دماغه از بامپر (سپر) جدید چند بخشی، ورودی هوای جدید، گریل (جلوپنجره) تغییر شکل یافته استفاده شده است. ارتفاع خودرو نیز مقداری کاهش یافته تا تجربه هندلینگ جذاب تری را ارائه دهد.

تویوتا همچنین به نصب کیت‌ای سی بی در قسمت گاز خودرو اشاره کرده که در واقع یک جعبه کنترل برای سیستم گاز است که زمان پاسخگویی و واکنش آنرا را بهبود می‌دهد. این مهمترین تغییر فنی نسخه اسپرت در مقایسه با محصول استاندارد است، زیرا پیشرانه در همان شرایط استاندارد باقی مانده تا ۱۳۸ اسب بخار خروجی در تریم بنزینی و ۱۲۱ اسب بخار در تریم ۱.۸ لیتری هیبریدی را ارائه دهد.

اما در بخش جعبه دنده از نمونه سی وی تی در ارتباط با محور جلو استفاده شده است که شتاب بهتری را در اختیار خودرو قرار می‌دهد. سیستم تعلیق نیز با استاندارد‌های اسپرت بروزرسانی شده است. قیمت دقیق خودرو مشخص نیست، اما پیش بینی‌ها به کانال ۳۰ هزار دلار اشاره داشته اند.

برچسب ها: تویوتا کورولا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین