قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۶

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۶

قیمت بیت کوین امروز ۱۶ خردادماه با ۰.۲۹ درصد افزایش نرخ به ۲۹,۹۷۴ لار معادل ۹۵۶,۰۹۵,۶۶۵ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۷۵۲۴
بازدید : ۱۵۰
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۶

فرادید| بیت کوین همچنان پشت مرز ۳۰ هزار دلار ایستاده است. امروز ۱۶ خردادماه قیمت بیت کوین با افزایش ۰.۲۹ درصد به ۲۹,۹۷۴ لار معادل ۹۵۶,۰۹۵,۶۶۵ تومان رسید.

بعد از اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) , یعنی زمانی که قیمت بیت کوین تنها ظرف ۱۴ روز ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد، این ارز دیجیتال در روندی قرار گرفت که بعد‌ها با عنوان طولانی‌ترین اصلاح نزولی قیمت در تاریخ آن شناخته شد.

در اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت)، بیت کوین ۶ کندل هفتگی نزولی متوالی را به ثبت رساند و در کمال ناباوری این روند را تا کندل نهم ادامه داد. در طول این بازه زمانی این دارایی چیزی حدود ۲۰ هزار دلار از ارزش خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح قیمت خود در نیمسال اول رسید.

آخرین کندل هفتگی بیت کوین در تراز ۲۹ هزار و ۲۵۰ دلار بسته شد، ولی چند روز بعد قیمت آن تا مرز ۳۲ هزار دلار افزایش پیدا کرد. هر چند بار دیگر در این سطح ناکامان و دوباره به زیر مارک ۳۰ هزار دلار سقوط کرد. در حال حاضر اولین رمز ارز بزرگ بازار با قیمتی در نزدیکی ۳۰ هزار دلار معامله می‌شود ارزش بازار آن نیز در حدود ۵۶۵ میلیارد دلار است.

طی شبانه روز گذشته حدود ۱۶ میلیارد دلار بیت کوین معامله شده که تقریبا نصف ارزش معاملات میانگین ماهانه است. معمولا کم پیش می‌آید که بیت کوین در یک شبانه روز کمتر از ۲۰ میلیارد دلار معامله شود و در چنین شرایطی می‌توان این طور استنباط کرد که هنوز قیمت برای خریداران جذاب نشده است.

اخیرا شرکت آرکین ریسرچ اطلاعاتی منتشر کرده که بر اساس آن مشخص شده سرمایه گذاران نهادی در دو ماه اخیر به شدت به محصولات قابل معامله بیت کوینی که همان صندوق‌های قابل معامله هستند علاقه‌مند شده اند. همین موضوع باعث شده تعداد بیت کوین‌های این صندوق‌ها به ۲۰۵ هزار عدد برسد که اگر شرایط با همین روند پیش برود، تقاضا برای بیت کوین افزایش خواهد یافت و از افت بیشتر قیمت جلوگیری خواهد شد.

لین آلدن، تحلیلگر اقتصاد کلان در مصاحبه اخیر خود با coin Stories در پاسخ به این سوال که آیا بیت‌کوین امسال می‌تواند به سقف قیمتی خود برسد گفت: همه چیز به فدرال رزرو بستگی دارد. اگر فدرال رزرو سیاست‌های جنگ طلبانه خود مانند افزایش نرخ بهره را کنار بگذارد رشد شروع می‌شود.

«اگر سیاست‌های فدرال رزرو چرخش کند بازار‌ها دوباره می‌توانند نوسان کنند؛ بنابراین فعلا همه چیز به فدرال رزرو بستگی دارد.»

مایکل ون‌دوپوپ، تحلیلگر بازار رمزارز‌ها عقیده دارد که ممکن است بازار رمزارز‌ها به زودی صعود کند. البته این صعود آنقدری که شما انتظار دارید نیست. این کارشناس عقیده دارد که اگر بیت‌کوین بتواند بالای ۳۲ هزار دلار تثبیت شود احتمالا تا ۳۷ هزار دلار رشد می‌کنیم. از بعدش کسی خبر ندارد.

یک معامله‌گر ارز‌های دیجیتال با نام مستعار Rekt Capital عقیده دارد که بیت‌کوین به زودی رشد می‌کند، چون شاخص مقاومت نسبی در منطقه حساسی قرار دارد. این تحلیلگر با توجه به شرایط تاریخی رشد را پیش‌بینی می‌کند. براساس شرایط تاریخی در سال ۲۰۱۵، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ شاخص مقاومت نسبی در همین سطح قرار داشت و بعدش بیت‌کوین صعودی شد.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه