bato-adv

هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱۴

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۴ تیرماه در نواحی شرقی کشور وزش باد شدید و به سبب آن خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۴۴۰
بازدید : ۳۹۱
۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۴ تیرماه و طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و به سبب آن خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد.

سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات جنوبی کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعد وبرق و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.


به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، طی این مدت در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و مناطقی از مرکز در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

امروز در ارتفاعات البرز و برخی نقاط استان گیلان بارش پراکنده و در استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب وزش باد همراه با گرد و غبار پیش بینی می‌شود. از چهارشنبه تا جمعه افزایش تدریجی دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد و طی روز جمعه برای شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل) و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد که سبب خیزش گرد و خاک و در منطقه زابل توفان گرد و خاک خواهد شد. جمعه با توجه به افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور‌های سوریه و عراق و تشکیل توده گرد و خاک و نفوذ تدریجی آن به کشور، در نوار غربی پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

شنبه جوی پایدار برای غالب مناطق کشور پیش بینی می‌شود و طی سه روز آینده دریای عمان به ویژه شرق آن مواج است.

آسمان تهران فردا صاف و از بعد از ظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ و روز پنجشنبه صاف و از بعد از ظهر همراه با وزش باد با احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۶ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل و شهر کرد با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv