هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۷

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۷ مردادماه در برخی استان‌های کشور رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۹۳۸۰
بازدید : ۳۶۰
۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران طی امروز ۱۶ مردادماه و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید؛ در چهار روز آینده در ساعات بعد ازظهر و شب در برخی نقاط استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق خوزستان، شرق لرستان، غرب اصفهان، شمال فارس و جنوب استان مرکزی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

روز جمعه در غالب مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود. در پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود و در دو روز آینده نیز به سبب وزش باد شدید و پتانسیل گرد و خاک بر روی کشور‌های همسایه غربی، احتمال انتقال آن به بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وجود دارد.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری و از بعدازظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه