سلولیت چیست؟

سلولیت چیست؟

سلولیت تنها در خانم‌هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند وجود ندارد، بلکه زنان لاغر و یا آنهایی که از وزن‌ایده‌آلی برخوردارند نیز ممکن است سلولیت داشته باشند.
کد خبر: ۲۸۵۳۳
بازدید : ۵۱۲۲
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
سلولیت تنها در خانم‌هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند وجود ندارد، بلکه زنان لاغر و یا آنهایی که از وزن‌ایده‌آلی برخوردارند نیز ممکن است سلولیت داشته باشند.

سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است.

‌این چربی‌ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می‌‌کنند. این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است.

تقریبا 85  درصد خانم‌های بالای 20 سال در سراسر دنیا با هر نژاد و رنگی از رسوب نا خواسته ‌این چربی‌ها شکایت دارند.

در واقع سلولیت شرایط فیزیولوژیکی است که دارای علت شناسی های چندگانه ای است.

علل تشکیل سلولیت
* عدم تحرک و ورزش نکردن:
تحرک و ورزش باعث بهبود خون‌ رسانی به بافت چربی زیر پوستی و سوخت و ساز بهتر چربی‌ها می‌شود.

* ژنتیک:
بدین معنی که اگر مادر شما سلولیت دارد شما هم احتمالا‌ این فرورفتگی‌های بد شکل را در اندام‌های خود خواهید یافت.

* نوشیدن ناکافی آب:
توصیه می‌شود روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.

* خوردن غذا‌های چرب و ناسالم از نظر تغذیه‌ای

* سیگار کشیدن

* جریان ناکافی سیستم لنفاوی


* جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی

* پیروی از رژیم‌های غلط غذایی به منظور لاغر شدن

درمان سلولیت

بدیهی است درمانهای گوناگونی برای سلولیت در سرتاسر دنیا با بکارگیری تجهیزات و انواع کرمها و لوسیونها و اعمال جراحی در حال انجام است.

گزارشاتی مبنی بر درمانهای لیزر روشهای  لیپوساکشن . آنزیم درمانی . داروهای خوراکی. درمان التراسوند و درمانهای الکتریکی رایج را میتوان عنوان نمود.

ساده ترین راه حل را معمولا با بکارگیری درمانهای ترکیبی مثلا یک نمونه رژیم کاهش وزن به همراه تمرینات ورزشی مناسب و ماساژهای مخصوص را میتوان نام برد و اگر این سوال پرسیده شود که آیا درمان صددرصد موثری در این زمینه وجود دارد پاسخ منفی است درعین حال بکارگرفتن روشهای مذکور در کنار هم میتواند اثر یکدیگر آنها را تشدید کند.
بهرگیری از دستگاه RF

این دستگاه با ارسال امواج رادیویی با فرکانس و انرژی و همچنین طول موج معین و مشخص به سمت بافت چربی موجب ایجاد تحولات مثبت در بافت سلولی پوست شده که می توان به مواردی همچون افزایش جریان خون بافتی و افزایش فعالیت سلولی منطقه ای و بدنبال آن افزایش متابولیسم موضعی و افزایش چربی سوزی بافت پوست اشاره کرد.

دستکاههای RF دارای دو شکل موج بوده که استفاده از آن برای کاهش سایز موضعی و دوم برای سفت ترکردنپوست همان موضع و تأثیر مستقیم روی کلاژن پوست بوده که از فرآیند دوم بنام لیفت پوست از طریق RF هم عنوان می شود.

در لیفت پوست از طریق RF حتی می توان خطوط ترک پوستی ناشی از چاق و لاغر شدن های ناگهانی به خصوص در خط های به جا مانده بعد از زایمان را نیز ترمیم نموده و بهبود چشمگیری بخشید.

با اعمال و ارسال امواج پر فشار و کم فشار بصورت متناوب به سمت بافت چربی موجب از هم پاشیده شدن و تخریب جدار سلولهای چربی شده و قطرات چربی را به اون بافت آزادی نماید.

با توجه به اینکه با انهدام سلول چربی در افراد بزرگسال سلول جدید جایگزین آن نمی گرددپس نمی می توان ادعا داشت این روش قدرتمندترین تکنیک لاغری موضعی می باشد. به طور خلاصه مکانیسم عمل سیستم های کاویتاسیون به شرح زیر است:

این سیستم ها با اعمال امواج اولتراسوند با فرکانس پایین و شدت مناسب به بافت های چربی انباشته شده در نقاط مختلف بدن نظیر شکم، پهلو و ران باعث ایجاد نقاط کم فشار و پرفشار در مایعات درون بافت و سلول های چربی و شکل گیری حباب های حاوی بخار در نقاط کم فشار می گردند این حباب ها تا زمانی که در نقطه کم فشار قرار دارند رشد کرده و بزرگتر می شوند ولی به محض جابجایی و قرار گرفتن در نقطه پر فشار منقبض و فشرده شده و منفجر می شوند.

 شکستن سلولیت ها می تواند باعث حذف چاقی شود. هنگامی که  با فرکانس 40000 هرتز امواج قوی وارد بدن می گردد از طریق مکانیسم شکستن سلول وپاره کردن جدار سلول انرژی گرمایی تولید می کند و همچنین باعث خروج آب سلول می شود وباعث جمع شدن سلول می گردد. در اثر لرزشی که توسط آن ایجاد می شود باعث فشردگی سلول ها ومتراکم شدن سلول ها می گردد واین پدیده باعث اثرات لاغری در ظاهر می گردد.

همانگونه که مطلع هستید انباشتگی چربی ها در نقاط مختلف بدن تحت فرایند چاقی یا سلولیت، دسترسی بدن از طریق خون و لنف برای مصرف آن ها را، حتی تحت ورزش و رژیم درمانی به شدت محدود می کند. به همین دلیل بسیاری از درمان های لاغری و تناسب اندام به دنبال درهم شکستن این انباشتگی هستند.

کویتیشن یک روش جدید بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی است. این تحول بنیادین در اروپا طراحی شده است  هیچ احتیاجی به جراحی بیهوشی بستری شدن مرخصی از کار ودوران نقاهت ندارد.

برخلاف روش سنتی و قدیمی لیپو ساکشن در کویتیشن تیغ بیهوشی و جراحی وجود ندارد.

کویتیشن شبیه مزو تراپی و یا حل کردن چربی می باشد که یک درمان برای سلولیت به نام چاقی موضعی است.

معمول ترین نواحی دارای مشکل کپل ها شکم پهلو را نها  بالای بازو داخل زانو ها و سینه مردان است.

چگونه عمل می کند: این دستگاه درمانی غیر تهاجمی دارد و برای از بین بردن چربی ها با روش طبیعی و بدون نیاز به بیهوشی دسته شدن می باشد پایین است امواج فرا صوتی از طریق پوست، مستقیما به بافت چربی نفوذ کرده و انرا به قطعات کوچکتر شکسته و باعث بوجود امدن حباب های کوچکی شده که چربی را به یک ماده مایع تبدیل می کند سپس این مایع بوسیله سیستم لنفاوی و اداری به راحتی از بدن خارج می شود.

چند جلسه لازم است؟

یک جلسه معمولی حداکثر 30 دقیه بسته به بیمار و ناحیه تحت درمان طول می کشد.

فاصله بین هر جلسه به طور میانگین یک هفته است .در مجموع 6 تا 10 جلسه به طور متوسط جهت دستیابی به نتایج مطلوب بسته به ناحیه تحت درمان و بیمار ضروری است.

فواید کویتیشن: از بین بردن چربی ها با روش طبیعی

درمانی غیر تهاجمی  بدون نیاز به بستری و بیهوشی

کرایو لیپولیز

با فرایند سرما -10قسمت مورد نظر را به مدت 45 دقیقه یا یک ساعت سرد می شودو سلو لهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.

کرایولیپولیز یک پیشرفت غیر منتظره، دارای تاییدیه FDA و روش غیر تهاجمی است که به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند.

نتایج برجسته و قابل توجه از کاهش بافت چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد. آنچه کرایولیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلا وفشارمنفی وکیوم جهت کاهش سایز چربی، حذف سلولهای چربی، تعداد جلسه کم (یک جلسه)، برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.

در طول درمان با این روش یک اپلیکاتور غیر تهاجمی، سرمای کنترل شده را همراه با خلا ناشی از وکیوم به طور کاملا دقیقی به مناطق هدف درمان می رساند و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند.

هنگامیکه سلولهای چربی درخلا و فشارمنفی در معرض سرما قرار می گیرند، سرما آغازگر فرآیند طبیعی چربی و سلولهای چربی می گرددکه ضخامت لایه چربی منطقه تحت درمان را کاهش می دهد. نتیجه کاهش در برآمدگی و حجم چربی قابل مشاهده در تمام بیماران است.

در واقع کرایولیپولیز یک فرآیند حذف سلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن ناشی از سرمای همراه با خلا ووکیوم است.     

Icoone (فرکشنال اندر مولوژی)

این دستگاه با مکش مرکزی و نقطهای از طریق غلتک ها به صورت کنترل شده روی بافت های زیر عمقی پوست اثر گذتشته و با تقویت بافت هم بند و سفت شدن پوست باعث رفع پوست پرتقالی و برجستگیهای پوست شده و با درمان سلولیت سطح خارجی پوست را صاف نموده ،نمای ظاهری پوست را ترمیم می نماید و باعث کاهش سایز اندام می شود و به علت خون رسانی برای اعضا ی بدن بسیار مفید می باشد.

ویژگی های دستگاه icoone

تحریک و خون رسانی به 1180 نقطه در هر 10 cm پوست تحریک نقطه به نقطه و بالا رفتن متابولیسم سلولی تاثیر گذاری 5 برابر بیشتر از سایر دستگاههای اندر مولوژی

دستگاهی مناسب برای لاغری عمومی موضعی درمان سلولیت بهبود افتادگی پوست صورت  وبدن

بدون هیچ گونه عوارض به علت خون رسانی برای اعضا بدن بسیار مفید هم می باشد.

دارای برنامه اختصاصی برای تک تک اعضای بدن (شکم پهلو ران باسن پشت سینه بازو داخل ران کمر

به طور خلاصه می توان نتایج درمانی این دستگاه را به شرح زیر عنوان نمود:

درمان سلولیت
کوچک شدن سایز سلولهای چرب
افزایش جریان خون مویرگی و جریان لنفی
تحریک فیبروبلاست ها
افزایش خاصیت  ارتجاعی بافت
افزایش متابولیسم
خارج کردن آب میان بافتی
برچسب ها: بدن سلولیت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین