تمیزکردن "ابزار ارتباطی" به روش اپل

تمیزکردن "ابزار ارتباطی" به روش اپل

با استفاده از دستمال‌های آغشته به الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد، یا دستمال‌های آغشته به مایع ضدعفونی‌کننده کلراکس، می‌توانید سطوح صاف و بدون خلل و فرج محصولات اپل، مانند صفحه نمایش، صفحه کلید، یا دیگر سطوح خارجی را پاک کنید.
کد خبر: ۷۷۸۸۳
بازدید : ۸۶۲۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
تمیزکردن
 
با افزایش نگرانی‌ها درباره ویروس کرونا، شرکت اپل توصیه خود برای تمیزکردن آی‌فون، آی‌پد و لپ‌تاپ‌های خود را بروز رسانی کرد. با انتشار بیماری، بسیاری از مردم در تلاش برای توقف سرایت ویروس، نگران تمیز بودن تلفن‌هایشان شده‌اند.

اما تمیز کردن ابزار ارتباطی به روش اشتباه می‌تواند این ابزار را دچار مشکل کند و اگر کار ضدعفونی اشتباه انجام شود ممکن است تلفن یا دیگر ابزار الکترونیک خراب شوند.

اپل مدتهاست که صفحه‌ای از توصیه‌هایش را برای افرادی که می‌خواهند ابزار خود را تمیز کنند منتشر کرده است. این فهرست شامل دستورالعمل‌های فراوانی است از جمله این که ابزار به پریز برق متصل نباشد و این که اغلب مایعات باید از گوشی تلفن دور نگه داشته شوند. ولی این فهرست حالا حاوی اطلاعات جدیدی درباره استفاده از مواد ضدعفونی کننده برای آی‌فون و دیگر محصولات اپل است.
 
دستورالعمل جدید می‌گوید: «با استفاده از دستمال‌های آغشته به الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد، یا دستمال‌های آغشته به مایع ضدعفونی‌کننده کلراکس، می‌توانید سطوح صاف و بدون خلل و فرج محصولات اپل، مانند صفحه نمایش، صفحه کلید، یا دیگر سطوح خارجی را پاک کنید.»

این دستورالعمل می‌گوید: «از آب ژاول استفاده نکنید. نگذارید رطوبت به داخل دستگاه راه یابد و هیچ‌یک از ابزار اپل خود را در مایعات شست‌وشو وارد نکنید و از سطوح پارچه‌ای یا چرمی استفاده نکنید.»

ابزار‌های لمسی اپل مانند آی‌فون و آی‌پد، دارای یک غشاء ضدچربی است که نمی‌گذارد چربی روی دست کاربران به صفحه نفوذ کند. این لایه می‌تواند بر اثر استفاده اشتباه از مواد ضدعفونی کننده آسیب ببیند. بقیه دستورالعمل اپل درباره تمیز کردن محصولات این شرکت، عمدتا بر جلوگیری از درست کار نکردن دستگاه، پس از تمیز کردن آن متمرکز است.

این توصیه‌نامه تصریح می‌کند که «فقط از پارچه‌های نرم و بدون پرز استفاده کنید. از پارچه‌های زبر، حوله، دستمال کاغذی و یا موارد مشابه خودداری کنید.»

این متن درباره کشیدن دستگاه از برق هشدار می‌دهد و می‌گوید ابزارتان را از تماس با مایعات دور نگاه دارید، مگر آن که محصولات خاصی باشند، از ورود مایعات به دستگاه از طریق منافذ آن خودداری کنید و از «اسپری‌ها، مواد سفیدکننده، و یا خشن» خودداری کرده و اسپری‌های تمیزکننده را مستقیما روی کامپیوتر نیفشانید.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین