زلزله مشهد

زلزله مشهد

زلزله نسبتا شدید مشهد باعث وحشت شهروندان و بیرون آمدن آنان از منازل شد. فرماندار شهرستان فریمان درجلسه ستاد بحران با بیان اینکه تاکنون خسارتی از زلزله ۴.۲ ریشتری در حوالی شهر سفید‌سنگ این شهرستان گزارش نشده است.
کد خبر: ۸۹۳۶۷
بازدید : ۴۹۹۹
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
زلزله نسبتا شدید در مشهد
 
فرادید| ۲۲ دی ماه زلزله نسبتا شدیدی مشهد را لرزاند. این زلزله به بزرگی ۴.۲ ریشتر و در عمق ۹ کیلومتری زمین استان خراسان رضوی حوالی سفید رنگ را لرزاند. ساعت وقوع زلزله ۲۲:۵۷ ثبت شده است. عباسعلی صفایی فرماندار شهرستان فریمان گفت شدت این زمین لرزه به قدری بود که شهر فریمان نیز لرزید و حتی مشهد نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت.

وی افزود: این زمین لرزه به نسبت شدید مشهد را نیز لرزاند و باعث وحشت شهروندان و بیرون آمدن آنان از منازل شد. فرماندار شهرستان فریمان درجلسه ستاد بحران گفت تاکنون خسارتی از زلزله ۴.۲ ریشتری در حوالی شهر سفید‌سنگ این شهرستان گزارش نشده است.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۴.۲
محل وقوع: استان خراسان رضوی - حوالی سفید سنگ
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲، ۲۲:۵۷:۴۹
طول جغرافیایی: ۶۰.۰۲
عرض جغرافیایی: ۳۵.۸
عمق زمین‌لرزه: ۹ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۷ کیلومتری سفید سنگ (خراسان رضوی)
۱۹ کیلومتری فریمان (خراسان رضوی)
۲۳ کیلومتری قلندرآباد (خراسان رضوی)

نزدیکترین مراکز استان:
۶۹ کیلومتری مشهد
۳۰۴ کیلومتری بجنورد


اعزام گروه امدادی هلال احمر به شهرستان‌های فریمان و تربت جام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز گفت: درپی وقوع زلزله ۴.۲ ریشتری، گروه‌های ارزیاب امدادی هلال احمر به شهرستان‌های فریمان و تربت جام اعزام شدند. سیدمجتبی احمدی اظهار داشت: درپی وقوع زلزله ۴.۲ ریشتری، گروه‌های ارزیاب امدادی هلال احمر به شهرستان‌های فریمان و تربت جام اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: امدادگران شعبه مشهد هم به در وضعیت آماده باش هستند.

اعزام گروه‌های ارزیاب به منطقه

حجت‌علی شایان‌فر مدیر‌کل مدیریت بحران خراسان رضوی با اعلام اینکه گروه‌های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده اعزام شده‌اند، گفت: تا این لحظه خبر خاصی از منطقه نداریم، گروه‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و به محض اینکه خبری به دستمان برسد اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هنوز از خسارت‌های احتمالی زلزله‌ای که در مشهد احساس شد، گزارشی دریافت نکرده‌ایم، اظهار داشت: تیم‌های عملیاتی در آماده‌باش کامل‌اند و از مردم می‌خواهیم مردم خونسردی خود را حفظ کنند.
 
محل دقیق وقوع زمین لرزه در مشهد ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹ 
محل وقوع زلزله در مشهد
برچسب ها: زلزله مشهد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه