قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۲۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۲۱

قیمت طلای جهانی در بازارِ امروز، ۲۱ بهمن ماه با افزایش ۰.۴۱ درصدی به ۱۸۴۱ دلار و ۶۸ سنت رسید.
کد خبر: ۹۰۳۹۰
بازدید : ۷۶۹۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
قیمت طلا
 
فرادید| قیمت طلا در ۲۴ ساعت گذشته روندی افزایشی داشته است. امروز ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ تا لحظه تنظیم گزارش قیمت طلای جهانی با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۱۸۴۱ دلار و ۶۸ سنت رسید که این بیشترین قیمت در بازار طی روز‌های اخیر است.

به نظر می‌رسد سخنان اخیر جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا و جنت یلن، وزیر خزانه داری این کشور برای بهبود سریع‌تر اقتصاد آمریکا باعث خوشحالی و خوش بینی بازار به آینده شده است.

به گزارش فرادید؛ میزان سود اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم از مارس سال گذشته تاکنون قرار دارد و این مسئله هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داده است. تحلیلگران معتقدند معاملات آتی طلا در انتظار دور دیگری از هزینه‌های قابل توجه کمک برای تقویت اقتصاد ایالات متحده است به همین دلیل روز دوشنبه در سطح بالاتری نسبت به آخرین روز کاری قرار گرفت.

هر اونس طلای فوریه (بهمن) با ۲۱ دلار افزایش، ۱.۲ درصد رشد کرد و با قیمت ۱، ۸۳۱.۹۰ دلار بسته شد و این روند روبه رشد تا به امروز ادامه داشت.

البته برخی کارشناسان به گونه‌ای دیگری این افزایش را تحلیل می‌کند، افزایش قیمت در بازار طلا و نقره به دلیل برخی از خرید‌های زیرزمینی (پایین‌تر از قیمت واقعی) برای شروع هفته معاملاتی است. در واقع این خرید‌ها پس از آنکه هر دو فلز در هفته گذشته متحمل ضرر شدند، زمینه صعود را فراهم کرده است.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک او سی بی سی، آمار‌های ضعیف از میزان استخدام‌ها در بخش غیرکشاورزی اقتصاد آمریکا سبب شده تا نگرانی‌ها از چشم انداز اقتصادی مجددا افزایش یابد و احتمال ارائه بسته‌های محرک مالی بیشتر تقویت شود. لی افزود، در حالی که سوددهی اوراق قرضه در یک مرحله متوقف شده و اکنون توجهات معطوف انتظارات تورمی گشته است، قیمت طلا ممکن است در سال ۲۰۲۱ به ۱۹۰۰ دلار برسد.

از طرف دیگر در بازار نقره هم شاهد رشد ۰.۰۹ درصدی بودیم و قیمت هر انس نقره به ۲۷ دلار و ۵۵ سنت رسید. پلاتین با قیمت ۱۱۹۱ دلار و ۳۰ سنت در بازار معامله می‌شود و قیمت هر اونس پالادیوم با ۰.۴۷ درصد افزایش به ۲۳۴۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.
 
 
قیمت طلا در بازار جهانی
 
 
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین