آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۲۹ تیرماه را ۲۵۰ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۶۲۲۷
بازدید : ۵۸۷۵
۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۹ تیرماه ۲۵۰ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۷ هزار و ۶۲۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۷ هزار و ۴۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۳۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۴۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۶ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۶۱۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۹۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۹ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۶۱۳ دُز رسید. به این ترتیب در شبانه روز گذشته بیش از ۴۲۴هزار دوز تزریق واکسن در کشور صورت گرفته است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۱۸ هزار و ۲۷۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۹۱ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۷۷۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد شش هزار و ۸۴۰ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۵۵۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۷۴ میلیون و۵۴۷ هزار و ۹۴۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۲۴ هزار و ۹۸۳ نفر (۱۲۱ نفر)

۲. برزیل ۵۴۲ هزار و ۸۷۷ نفر (۶۱۵ نفر)

۳. هند ۴۱۴ هزار و ۵۳۱ نفر (۳۷۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۶ هزار و ۳۳۱ نفر (۹۱ نفر)

۵. پرو ۱۹۵ هزار و ۲۴۳ نفر (۹۷ نفر)

۶. روسیه ۱۴۹ هزار و ۱۳۸ نفر (۷۱۹ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و ۷۲۷ نفر (۱۹ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۸۷۴ نفر (۷ نفر)

۹. کلمبیا ۱۱۵ هزار و ۷۵۳ نفر (۴۴۶ نفر)

۱۰-. فرانسه ۱۱۱ هزار و ۴۹۲ نفر (۲۰ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین