۴ گیاه آپارتمانی برای فضای کم نور

۴ گیاه آپارتمانی برای فضای کم نور

خوشبختانه برخی از گیاهان می‌توانند در فضا‌های کم نور و سایه رشد کنند و در واقع با کمی نور طبیعی در روز بهترین عملکرد را خواهند داشت.
کد خبر: ۱۰۸۱۹۵
بازدید : ۱۵۹
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰

داشتن یک خانه پرنور یک مزیت فوق‌العاده است، اما به هر حال هر خانه، فضا‌های کم نوری هم دارد که با استفاده از گیاهان آپارتمانی مناسب، طراوت پیدا خواهد کرد، اما مراقب حیوانات خانگی باشید. برخی از این گیاهان سمی هستند.

به گزارش آی هاو، همه ما حداقل یک اتاق داریم که نور خوبی دریافت نمی‌کند، حتی در اوج تابستان! خوشبختانه برخی از گیاهان می‌توانند در فضا‌های کم نور و سایه رشد کنند و در واقع با کمی نور طبیعی در روز بهترین عملکرد را خواهند داشت.

برگ عبایی

این گیاه یکی از سرسخت‌ترین گلدان‌های آپارتمانی را به شما می‌دهد و مانند ترجمه انگلیسی نامش، Cast Iron، مثل چدن تخریب ناپذیر است. آن‌ها می‌توانند در شرایط کم نور شکوفا شوند و در واقع زمانی که از آفتاب مستقیم دور نگه داشته شوند بهتر عمل می‌کنند. این گیاه زمانی که در داخل خانه رشد می‌کند می‌تواند به خوبی قد بکشید و دارای برگ‌های سبز تیره براق شود.

آگلونما

این گیاه که به نخشید هم مشهور است یک گیاه خانگی محبوب برای مبتدیان است؛ به نگهداری زیادی نیاز ندارند، در نور کم به خوبی عمل می‌کنند و دارای شاخ و برگ‌های سبز دوست‌داشتنی با رنگ‌های سفید، قرمز یا سایه‌های سبز هستند. البته این گیاه برای حیوانات خانگی سمی است.

دیفنباخیا

این گیاه که معمولا به عنوان عصای گنگ هم شناخته می‌شود، برخلاف ظاهرش، تلفظ آنقدر سختی ندارد؛ درست مثل نگهداری آن. یعنی ممکن است با کمی آزمون و خطا روش نگهداری از آن را پیدا کنید، زیرا این گیاه محبوب، آپارتمانی نیست و نیاز به روشنایی و نور غیرمستقیم دارد تا بتواند خوب عمل کند. در شرایط خوب این گیاه رشد قابل توجهی خواهد داشت.

گل چمچه‌ای

این گیاه که به زنبق صلح هم معروف است، از خانواده گل‌های شیپوری است پس اگر به خوبی نگهداری شود می‌تواند شما را ذوق زده کند با این حال مناسب حیوانات نیست و برای حیواناتی که آن‌ها را می‌بلعند کشنده است. این گیاه کم نور با برگ‌های سبز پهن و گل‌های سفید ظریفش بسیار زیباست.

منبع: همشهری آنلاین

برچسب ها: گیاه آپارتمانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه